czy to wina lekarzy?

syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

czy to wina lekarzy?

Post autor: syrenka »

Jakiś czas temu zmarła moja mama. Miała ubezpieczenie wypadkowe w PZU z ryzykiem zawału i wylewu śródczaszkowego, ponieważ od wielu lat leczyła się na serce. Zmarła podczas pobytu w szpitalu, w nocy. Prawdopodobnie nie było żadnej opieki, ale tego nie wiem. Za przyczynę uznano zatrzymanie krążenia. Zlecona została sekcja, ale wynik jest po łacinie, kompletnie dla mnie niezrozumiały. Rozmowy z lekarzami nie pomagają, wszyscy zbywają mnie.
I teraz nie wiem co mam robić, czy mogę ubiegać się o wypłatę tego odszkodowania , czy jeśli nie napisali konkretnie że to zawał to nie mam szans.
Bardzo proszę o pomoc i poradę.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: czy to wina lekarzy?

Post autor: borowickaanna »

Po pierwsze to nic nie wskórasz, póki się nie dowiesz, jaki dokładnie był wynik sekcji, bo jak dobrze zrozumiałam, stwierdzenie ustania krążenia było wpisane w karte jeszcze przed sekcją.
Czy masz kopię tego protokołu z sekcji?
Lekarz prowadzący Twoją mamę bez żadnych głupich dyskusji powinien Ci wyraźnie powiedzieć, co było przyczyną śmierci Twojej mamy.
marokicki
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:48

Re: czy to wina lekarzy?

Post autor: marokicki »

Skoro już od początku jesteś zbywana to nie sądzę, aby udało Ci się cokolwiek wskórać bez pomocy kancelarii prawnej czy firmy, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań. Ale oczywiście możesz próbowac, wobec tego życzę powodzenia.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to wina lekarzy?

Post autor: syrenka »

Nie mam kopii protokołu, ponieważ nie na nasze zlecenie sekcja zwlok zosała wykonana, ale wyrazliliśmy naszą zgodę. Czy powinnam zatem wystąpic do szpitala o wydanie mi kopii protokołu z sekcji, aby móc się zapoznać z jego treścią?
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to wina lekarzy?

Post autor: syrenka »

Oj kanberk, gdyby to było takie proste jak piszesz. Nie wypada mi jej zostawić samej z tym wszystkim. Swego czasu bardzo nam pomogła, więc nie mogę teraz okazać się wyrodną synową. No ale Ty tego nie zrozumiesz, tych stosunków synowa-teściowa :D Dzięki za wszelką pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości