Pozew przeciwko bankowi

Adam
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2017, 23:42

Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Adam »

Chciałem się was poradzić co mam postąpić... Kilka lat temu wziąłem kredyt we frankach. Niestety nie starcza mi pieniędzy na opłacanie raty i na życie. :( Pomóżcie mi stworzyć pozew przeciwko dawnemu Kredyt Bank (obecnie BZ WBK) aby unieważnić umowę kredytową. Może macie jakieś porady?
Karol97
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2017, 15:44

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Karol97 »

Moja rada, jest taka, żeby spłacać od razu, wynika to z moich doświadczeń. Kurs franka to jedno, trzeba brać tez pod uwagę, to, że stopy procentowe w Szwajcarii są chyba zerowe. Natomiast jakakolwiek podwyżka stóp automatycznie podniesie koszt kredytu. Kurs franka raczej nie spadnie.
Kami_94
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2017, 09:03

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Kami_94 »

Nie ma prostej odpowiedzi co zrobić z kredytem w CHF. Każdy przypadek trzeba rozważyć indywidualnie. Indywidualnie go przeliczyć i odnieść do indywidualnej sytuacji finansowej. A z drugiej strony, jeżeli kurs CHF wzrasta to przecież znaczy to wzrost na racie w kredycie.
Ja ze swoim kredytem w CHF nie zamierzam na chwilę obecną nic robić. I wcale nie narzekam, że go wziąłem. Taka jest akurat moja sytuacja.
Natalia
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2017, 19:30

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Natalia »

Byłeś z tą sprawą u adwokata lub prawnika?
Adam
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2017, 23:42

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Adam »

No właśnie nie, a nie wiem czy ma to jakiś sens. Na początku chciałem wystosować pismo bezpośrednio do banku.
Natalia
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2017, 19:30

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Natalia »

Myślę, że pierwsze co powinieneś zrobić to właśnie udać się do adwokata lub prawnika. Oni mają swoje metody, które stosują wobec banków czy podobnych instytucji. Więc poszukaj równych kancelarii i wybierz jedną, która będzie Ci odpowiadać :)
tede
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:01

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: tede »

Witam, a możecie coś polecić tzn jakąś konkretną kancelarie bo szczerze mówiąc nie mam wiedzy w tym zakresie a problem jest u mnie zbliżony?
Michas-01
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:11

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Michas-01 »

Tu rodzi się pytanie. Jak znaleźć dobrego adwokata, co to nie zedrze, a i sprawy nie pogrzebie. Czy poszukiwanie innych poszkodowanych celem wspólnego negocjowania wynagrodzenia ma sens? Jestem z okolic Gdańska. :)
Frank64
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:58

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Frank64 »

Bardzo łatwo jest znaleźć dobrego prawnika. Jeśli chodzi o szukanie dodatkowych osób do wspólnej negocjacji nie ma sensu. Kancelaria najlepiej prowadzi takie sprawy indywidualnie. Jak szukasz dobrej i skutecznej osoby to należy zwrócić się o pomoc do kancelarii Global z Wrocławia. Nie musisz bać się o odległość Gdańsk-Wrocław, oni takie sprawy również przeprowadzają na odległość a kontakt jest z nimi stały.
Cienki
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2017, 13:55

Re: Pozew przeciwko bankowi

Post autor: Cienki »

A jednak warto skorzystać z pomocy.. Sam tego doświadczyłem. Skorzystałem z usług prawników z kancelarii Global i jestem bardzo zadowolony. Warunki współpracy ustalone zostały oczywiście na wstępie i fakt iż nie są opisane na stronie nie oznacza, że ich nie poznałem... Wszystko ustaliliśmy przez telefon i nic nie zostało zmienione w trakcie realizacji umowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko dawnemu Kredyt Bank”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość