Obecny czas: 22 Wrz 2018, 12:42

Strona 1 z 2 [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pozew przeciwko bankowi
PostWysłany: 25 Mar 2017, 23:55 

Chciałem się was poradzić co mam postąpić... Kilka lat temu wziąłem kredyt we frankach. Niestety nie starcza mi pieniędzy na opłacanie raty i na życie. :( Pomóżcie mi stworzyć pozew przeciwko dawnemu Kredyt Bank (obecnie BZ WBK) aby unieważnić umowę kredytową. Może macie jakieś porady?

Reklama

Temat postu: Re: Pozew przeciwko bankowi
PostWysłany: 26 Mar 2017, 00:27 

Moja rada, jest taka, żeby spłacać od razu, wynika to z moich doświadczeń. Kurs franka to jedno, trzeba brać tez pod uwagę, to, że stopy procentowe w Szwajcarii są chyba zerowe. Natomiast jakakolwiek podwyżka stóp automatycznie podniesie koszt kredytu. Kurs franka raczej nie spadnie.

PostWysłany: 26 Mar 2017, 09:06 

Nie ma prostej odpowiedzi co zrobić z kredytem w CHF. Każdy przypadek trzeba rozważyć indywidualnie. Indywidualnie go przeliczyć i odnieść do indywidualnej sytuacji finansowej. A z drugiej strony, jeżeli kurs CHF wzrasta to przecież znaczy to wzrost na racie w kredycie.
Ja ze swoim kredytem w CHF nie zamierzam na chwilę obecną nic robić. I wcale nie narzekam, że go wziąłem. Taka jest akurat moja sytuacja.

PostWysłany: 26 Mar 2017, 19:48 

Byłeś z tą sprawą u adwokata lub prawnika?

PostWysłany: 26 Mar 2017, 21:42 

No właśnie nie, a nie wiem czy ma to jakiś sens. Na początku chciałem wystosować pismo bezpośrednio do banku.

PostWysłany: 27 Mar 2017, 11:52 

Myślę, że pierwsze co powinieneś zrobić to właśnie udać się do adwokata lub prawnika. Oni mają swoje metody, które stosują wobec banków czy podobnych instytucji. Więc poszukaj równych kancelarii i wybierz jedną, która będzie Ci odpowiadać :)

PostWysłany: 27 Mar 2017, 12:04 

Witam, a możecie coś polecić tzn jakąś konkretną kancelarie bo szczerze mówiąc nie mam wiedzy w tym zakresie a problem jest u mnie zbliżony?

PostWysłany: 27 Mar 2017, 12:13 

Tu rodzi się pytanie. Jak znaleźć dobrego adwokata, co to nie zedrze, a i sprawy nie pogrzebie. Czy poszukiwanie innych poszkodowanych celem wspólnego negocjowania wynagrodzenia ma sens? Jestem z okolic Gdańska. :)

PostWysłany: 27 Mar 2017, 13:13 

Bardzo łatwo jest znaleźć dobrego prawnika. Jeśli chodzi o szukanie dodatkowych osób do wspólnej negocjacji nie ma sensu. Kancelaria najlepiej prowadzi takie sprawy indywidualnie. Jak szukasz dobrej i skutecznej osoby to należy zwrócić się o pomoc do kancelarii Global z Wrocławia. Nie musisz bać się o odległość Gdańsk-Wrocław, oni takie sprawy również przeprowadzają na odległość a kontakt jest z nimi stały.

PostWysłany: 27 Mar 2017, 13:58 

A jednak warto skorzystać z pomocy.. Sam tego doświadczyłem. Skorzystałem z usług prawników z kancelarii Global i jestem bardzo zadowolony. Warunki współpracy ustalone zostały oczywiście na wstępie i fakt iż nie są opisane na stronie nie oznacza, że ich nie poznałem... Wszystko ustaliliśmy przez telefon i nic nie zostało zmienione w trakcie realizacji umowy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość