Odszkodowanie kredytu we Frankach

Kubiak
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:41

Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Kubiak »

Wziąłem kredyt we frankach co teraz bardzo żałuje. Chciałem się trochę doradzić tutaj czy są jakieś szanse o ubieganie się odszkodowanie od banku związku z wzrostem waluty? Trochę się pogubiłem i nie wiem czy warto bo z tego co czytałem tutaj to jest to proces dość długotrwały.
hoop
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 16:10

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: hoop »

Tylko nie dołączaj do pozwu grupowego, bo to idiotyzm. Niestety ale żaden bank nie zwróci nam żadnych pieniędzy, ponieważ taki pozew nie przekonuje do zwrotu. Lepiej założyć normalną sprawę sądową i iść do prawnika.
Paula
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:11

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Paula »

Nie ma innego wyjścia jak pójść po pomoc do kancelarii prawnej. Banki są takie, że tylko odwołują się od naszych decyzji i podają jakieś paragrafy, które nic nie mówią. A kancelaria od razu idzie z sprawą do sądu. Więc nie zastanawiaj się długo tylko idź po pomoc.
Emilia
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2017, 19:19

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Emilia »

Powinieneś domagać się swoich praw w sądach. Moim zdaniem przede wszystkim trzeba się domagać jeśli czegoś nie ma w umowie. Myślałeś już coś w tej kwestii? Składałeś jakieś pisma bezpośrednio do banku?
Kubiak
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:41

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Kubiak »

Dziękuje wam za odpowiedzi. Niesety jeszcze nie pisałem żadnych pism do banku. Nie wiem czy to coś da.
Muzol
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 16:06

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Muzol »

Czy tak na prawdę wystarczy napisać reklamację do banku? Większość banków niczego dobrowolnie nie chce zwracać i postępowanie reklamacyjne nie prowadzi do uzyskania zwrotu nienależnie zapłaconej kwoty. W tej sytuacji konieczna jest droga sądowa.
Cruzo
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 18:46

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Cruzo »

Zgadzam się z wypowiedzią Muzola. Reklamacje w sumie do niczego nie prowadzą. Najlepiej byłoby iść do sądu. Jakbyś się zdecydował to przy wizycie z prawnikiem lub adwokatem weź ze sobą najlepiej wszystkie dokumenty i umowę kredytową. To dużo pomoże przy rozprawie.
Kubiak
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:41

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Kubiak »

dziękuje wam za pomoc. A może polecicie jakiś konkretnych adwokatów lub radców prawnym? Byłbym wam bardzo wdzięczny. Zamierzam od razu iść do sądu.
Polter
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2017, 15:43

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Polter »

z swoich doświadczeń mogę polecić kancelarię Global z Wrocławia. Obsluga jest na profesjonalna i dodatkowo doswiadczenie prawnikow duzo daje w prowadzeniu rozprawy. Specjalizuja się w tego typach sprawach.
Lolka
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2017, 22:08

Re: Odszkodowanie kredytu we Frankach

Post autor: Lolka »

no pewnie, że warto. Znając moją intuicję to fajnie byłoby, jakby większa liczba ludzi stworzyła pozew grupowy na bank i wtedy iść do sądu. Fajnie wtedy wychodzą koszta, bo możemy je podzielić na ilość członków :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko mBank”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość