Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

AlicjaW
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 20:27

Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: AlicjaW »

Zostałam namówiona w 2006 roku na kredyt we frankach w mBanku. Kupiłam mieszkanie za kilkaset tys franków po 2,50 zł a teraz waluta poszła o 100% do góry. Pech chciał, że przez ostatnie pół roku nie miałam pracy, przez co miałam problem z spłatą rat. Teraz trochę jest lepiej, ponieważ mam nową pracę. Słyszałam ciągle, że kredyt powinno się brać w walucie, w której się zarabia. Niestety mi nie chcieli dać kredytu w złotówkach dlatego zdecydowałam się we frankach. Przez półroczną przerwę ze względu na brak pracy jest mi bardzo ciężko. Dużo czytałam w internecie odnośnie pozwu przeciwko banku. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są koszty w pozwie zbiorowym a jakie przy pozwie sama przeciwko bankowi? Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam Alicja.
max23
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:09

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: max23 »

Powinnaś domagać się swoich praw w sądach. Moim zdaniem przede wszystkim trzeba się domagać tego co jest nasze! Myślałaś aby iść w tą stronę? :)
AlicjaW
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 20:27

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: AlicjaW »

Nie, jeszcze nie. Najpierw chce uzyskać jakiś informacji orientacyjnych w tym temacie. Myślę, że dużo osób jest w podobnej sytuacji. Zastanawiam się nad pozwem zbiorowym lub pozwie sama z bankiem. Ale nie orientuje się jak to w ogóle wygląda i jakie są procedury.
HektorZ
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:03

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: HektorZ »

Wiem, że to może zabrzmieć mało poważnie, ale najlepszą strategią na początek jest "zachowanie spokoju". Brzmi może to mało poważnie, ale teraz to już po ptakach i należy czekać na rozwój sytuacji. Jednak nie nastawiałbym się na powrót do normalnych czasów. :)
SebaSoł
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:49

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: SebaSoł »

Najważniejsze to zachować spokój. Zgadzam się z HektorZ, aby poczekać aż opadną emocje. Niemniej jednak kredyt walutowy to pewne ryzyko i dlatego trzeba go na bieżąco monitorować. Polecam na początku poszukać sposobu na obniżenie raty kredytu. Może to być samodzielny zakup waluty na platformach internetowych, odroczenie w spłacie kredytu, wydłużenie okresu spłaty itd. Pamiętajmy, że kredyt to takie samo zagrożenie dla nas, jak i dla banku. Cierpliwości i zachowania spokoju życzę. Pozdrawiam Sebastian :)
Marcin
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:07

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: Marcin »

Wiadomo, że w pozwie zbiorowym koszty są znacznie niższe, a prawnik prawdopodobnie skuteczniejszy.
Songo
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:14

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: Songo »

Jeśli chodzi o pozew indywidualny to zgadzam się, że jest on bardziej skuteczniejszy. Bardzo dużo słyszy się, że pozew grupowy jest toczony bez końca. A jak podejdziesz do sprawy sama i będziesz miała prawnika to wtedy masz duże szanse na wygraną.
Beata))
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:59

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: Beata)) »

Lepiej spróbuj załatwić to sama, zlecenie tej czynności czynności prawnikowi chyba dużo nie kosztuje. Nie miałam jeszcze przyjemności skorzystać z usług prawnika ale wydaje mi się, że afera z frankami jest dość głośni i na pewno obszerna pod względem pokrzywdzonych.
Shawo
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:18

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: Shawo »

Pozew przeciwko bankowi z prawnikiem to jest to... :) Ja nie widzę innego wyjścia. Są tworzone różne pozwy grupowe ale nie słyszy się o żadnych pozytywnych zakończeniach. :)
Teresa
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:28

Re: Pozew przeciwko mBank - szukam pomocy

Post autor: Teresa »

Bardzo prosto można znaleźć dobrego prawnika. Kancelaria najlepiej poradzi Ci co zrobić aby poprowadzić sprawę w sądzie. Jak szukasz dobrej i skutecznej osoby to należy zwrócić się o pomoc do kancelarii Global z Wrocławia. Nie musisz bać się o odległość jeśli mieszkasz gdzieś na drugim końcu polski, oni takie sprawy również przeprowadzają na odległość a kontakt jest z nimi bardzo dobry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko mBank”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość