Pozew przeciwko mBank

Lucek85
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 22:26

Pozew przeciwko mBank

Post autor: Lucek85 »

Dzień dobry! Ja mam pytanie odnośnie dochodzeniu swoich praw. Chcę sam wszcząć postępowanie przeciwko mBankowi. Kurs walutowy wzrósł drastycznie, przez co chce się starać o unieważnienie umowy. Jakie dokumenty pwinniśmy przygotować do sądu? Ile wynoszą opłaty sądowe? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Konrad
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:27

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Konrad »

Pozwałem mbank z powództwa prywatnego o wykreślenie z umowy zapisu o ubezpieczeniu niskiego wkładu własnego oraz zwrot już pobranego ubezpieczenia. 24 kwietnia 2017r mam moją pierwszą rozprawę. Trzymajcie kciuki :) Jeśli ktoś chce namiary na kancelarię, która sprawę prowadzi odezwijcie się.
Episek
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:37

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Episek »

Ciężko jest udzielić precyzyjnej odpowiedzi przy tak ogólnych informacjach. Do pozwu należy dołączyć na pewno umowę, która łączyła strony sporu oraz potwierdzenie uiszczenia dochodzonych kwot, ewentualnie jeszcze można dołączyć korespondencje reklamacyjne (o ile występowały) w tej sprawie. Słyszałam, że opłata sądowa to 5% dochodzonej kwoty, ale to zależy też od wybranego adwokata bądź prawnika. :) Mam nadzieje, że pomogłam.
DorisDorota
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 17:40

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: DorisDorota »

Na twoim miejscu nie wahałbym się już dłużej, tylko poszedłbym do jakieś kancelarii. Im dłużej czekasz tym gorzej. Popytaj znajomych czy rodziny czy nie znają dobrych prawników.
Hero_p
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:05

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Hero_p »

Z tego co zauważyłem po swoich doświadczeniach to banki tylko potrafią się odwoływać od reklamacji składane przez nas. Jak pójdziesz do prawnika to oni mają te swoje metody na odzyskanie odszkodowania i potrafią kłócić się z bankiem w twoim imieniu. Jak dla mnie to nie ma innego wyjścia jak tylko kontakt z przedstawicielem kancelarii.
ola
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2017, 16:16

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: ola »

Ciężko tak jednoznacznie powiedzieć ile może kosztować taka pomoc sądowa, zalezy to od kancelarii, sprawy i wielu innych kwestii. Możesz zadzwonić i zapytać ile biorą.
Sylwunia
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2017, 17:43

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Sylwunia »

W tej kwestii raczej nie obowiazuje jednolity cennik. Cena takiej porady jest zależna od kancelarii jaką wybierzesz i jakiego rodzaju porady potrzebujesz. To zalezy od stopnia trudności sprawy więc najlepiej jest się dopytac osobiście. Niektóre kancelarie takich prostych porad udzielaja nawet bezpłatnie przez telefon.
Aneta
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:08

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Aneta »

Też jestem za tym, że nie liczą się koszty a raczej sposób działania każdej kancelarii. No chyba, że taki proces byłby dość drogi i przekroczył by wartość kwoty ubieganej w sądzie to wtedy inna bajka.
Shawo
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:18

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Shawo »

A zna ktoś może kancelarię skuteczną ale też nie drogą? Niestety nie posiadam żadnych oszczędności ale też mnie nie stać na kosztowne sprawy tego typu. Mogą być to też kancelarie poza Gdańskiem.
Sławek
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:12

Re: Pozew przeciwko mBank

Post autor: Sławek »

najlepsza kancelaria moim zdaniem to GLOBAL z Wroclawia. Są skuteczni i bardzo pomocni w tym co robią :) Indiwidualne podejście do każdego. Kontakt z nimi też jest bardzo dobry. nie mogę narzekać :) są poprostu bezkonkurencyjni !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko mBank”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość