Przewalutowanie kredytu w Millenium

Robii444
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:41

Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Robii444 »

Witam, ostatnio czytałem artykuł o przewalutowaniu kredytu. Słyszałem, że do końca marca 2017 r zostaną stworzone mechanizmy, mające skłonić banki do dobrowolnego przewalutowania kredytów frankowych. Chciałem się dowiedzieć dokładnych informacji czy to się opłaca i kogo dotyczy te przewalutowanie? :) Mam kredyt w Millennium i zastanawiam się na skorzystanie z tej opcji.
Małgosia
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:13

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Małgosia »

Jest to zwykłe przeliczenie kwoty pozostałej do spłaty kredytu z waluty, w której zostało ono zaciągnięte na inną walutę (np z CHF na PLN). Trzeba pamiętać, że raty, przeliczane są na złotówki po kursie walutowym obowiązującym w dniu spłaty. Gdy słabnie polski złoty, a umacniają się inne waluty to wtedy zaczyna być głośno o przewalutowaniu kredytu. :) Przewalutowanie jest dla osób, które zaciągnęły kredyt w innej walucie niż PLN.
Robii444
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:41

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Robii444 »

a czy jest jakaś opłata lub koszty za przewalutowanie? :)
Marcin
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:07

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Marcin »

Z tego co się orientuje to chyba tylko banki mogą domagać się od nas prowizji za dokonanie przewalutowania. Wysokość tej prowizji uzależniona jest od wysokości kwoty kredytu, jest to około 1%-1,5% tej kwoty.Niestety, poza opłatą za przewalutowanie, w większości przypadków trzeba liczyć się również z dodatkowymi kosztami. Przy zmianie waluty kredytu konieczne jest sporządzenie aneksu do umowy, który także oczywiście kosztuje. Najczęściej są to opłaty rzędu około 100 zł - 300 zł :)
Nihom
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:22

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Nihom »

Dołączam się do autora tematu. :) A czy można złożyć sprawę w sądzie o przewalutowanie franka? :) Proszę o odpowiedz
Broce
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:20

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Broce »

Kredyty frankowe opierają się tylko na podstawie spraw sądowych. Taka sprawa w sądzie byłaby możliwością obrony dla tych osób, które maja kredyt we frankach. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że jeśli nie damy radę przewalutować kredytu to mamy możliwość obniżenia stałej rosnącej raty kredytu.
Broce
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:20

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Broce »

Zapomniałem dodać, że są dwa sposoby na obniżenie raty kredytu. Możemy negocjować z bankiem wydłużenie okresu kredytowania lub samodzielne kupować franki po niższym kursie (np. w kantorze internetowym) i spłacanie raty we frankach bezpośrednio na konto kredytu.
Kasia
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:20

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Kasia »

Ja ostatnio spotkałam się z podwójnym przewalutowaniem kredytu. Znajomi mówią mi, że to nie jest korzystne, ponieważ tracimy sporo :)
cLouxXx
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:12

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: cLouxXx »

Z podwójnym przewalutowaniem mamy do czynienia, gdy płacimy za granicą kartą debetową, której walutą rozliczeniową jest euro, ale sama transakcja dokonywana jest w innej walucie, np. frankach szwajcarskich. Za przewalutowanie płacimy podwójnie i to po niezbyt atrakcyjnych kursach banku. Bank obsługujący kredyt we frankach dokonuje więc drugiego przewalutowania – zamienia otrzymane franki na złotówki. To sytuacja bardzo niekorzystna dla Klienta, bo traci on podwójnie, na wysokich spreadach obu banków.
Osawa
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:21

Re: Przewalutowanie kredytu w Millenium

Post autor: Osawa »

Opłacalne jest wtedy, gdy kurs obcej waluty jest niski, a złotego mocny. Trzeba pamiętać jednocześnie, że są prognozy, według których waluta kredytu ma się umacniać. Tymczasem wielu z nas reaguje zbyt późno i porywczo próbuje przewalutować kredyt wówczas, gdy waluta kredytu już znacząco poszła w górę względem złotówki. W takiej sytuacji zamiast zyskać na przewalutowaniu, możemy sporo stracić... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko Millenium”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość