Obecny czas: 17 Gru 2018, 06:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 1 [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: odszkodowanie z OC
PostWysłany: 17 Cze 2011, 10:31 

W ostatnią niedzielę moi rodzice i ich znajomi mieli wypadek samochodowy. Spowodowany był przez kierowcę samochodu, który w pewnym momencie znalazł się na ich pasie (zderzenie czołowe). Trójka z nich przebywa w tej chwili w szpitalu. Mama ma uszkodzone kręgi szyjne i stłuczone płuca. Tata złamaną rękę, złamane obojczyki i złamany kręg w kręgosłupie (dodam że jest po 3 operacji usunięcia guza z głowy i miesiąc temu wyszedł ze szpitala po operacji). Znajomy rodziców ma złamany mostek z przemieszczeniem i pęknięty kręgosłup. Są w wieku 44-48 lat i są aktywni zawodowo. Wiem, że mogą się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Pytanie tylko czy warto zlecać załatwianie tego firmie zajmującej się "ściąganiem ubezpieczeń"? Czy cała trójka może mieć wypłacone odszkodowanie i mniej więcej jakich kwot można się w ich przypadku spodziewać?

Reklama

Temat postu: Re: odszkodowanie z OC
PostWysłany: 17 Cze 2011, 19:29 

Kwot niestety Ci nie podam dokładnych, ale z tego co wyczytałam to urazy sa ciężkie. Myślę, że może to być min. 20-30tys. zł.
Jezeli chodzi o wynajęcie firmy, która zajmie sie odzyskaniem tego ubezpieczenia to cieżko mi coś doradzić. na pewno sa to koszty i to min. 20% kwoty odszkodowania.

PostWysłany: 17 Cze 2011, 22:23 

Miejscowość: Warszawa
Jeżeli jakaś firma zaproponowała zajecie się interesami już w szpitalu to lepiej jest poszukac sobie innej. Zresztą czas na składanie roszczeń wynosi 20 lat, więc jeżeli jesteście niezależni finansowo możecie odczekać i zająć się sprawą osobiście. W tym że wypadku trzeba się liczyć z pokryciem wysokich kosztów rehabilitacji.

PostWysłany: 19 Cze 2011, 15:07 

Przede wszystkim nie daj się naciągnąć na prowizję w wysokości 20- 25% przy tego typu obrażeniach. Zresztą przelicz sobie, a zobaczysz ile stracisz. Moim zdaniem maksymalanie 10-15%. Ubezpieczyciel zupełnie inaczej podejdzie do llikwidacji szkody, jeżeli sprawą zajmie się uczciwa firma odszkodowawcza. Na tym etapie kompletuj wszelką dokumentację medyczną, rachunki, faktury za leczenie, przejazdy, itp.

PostWysłany: 20 Cze 2011, 14:13 

Miejscowość: Wilczyce
Zakres szkód w opisanym przypadku jest bardzo znaczny, szczególnie u Pani taty dlatego kwoty odszkodowań i zadośćuczynień nie powinny być symboliczne.
Poszkodowani mają prawo do:
- zadośćuczynienia
- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, rehabilitacji
- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu
- rent - o ile zajdą przesłanki

PostWysłany: 20 Cze 2011, 19:10 

Miejscowość: Opole
Jeśli chodzi o pełnomocnika, to jeśli traficie na uczciwą firmę, zapewniającą kompleksową usługę (zbieranie dokumentacji, ustalenia odpowiedzialności, organizowania badań lekarskich) i z rozsądną prowizją to będzie to z korzyścią, w innym przypadku radzę się wstrzymać od podpisywania umowy.

PostWysłany: 20 Cze 2011, 21:55 

Przy aż tak kompleksowej obsłudze prowizja zwykle przekracza 20%, więc niestety nie łudźcie się, że coś znajdziecie za mniej, przy pełnych zakresie. Może lepiej spróbowac samemu i ewentualnie przy drobnych konsultacjach prawniczych.

PostWysłany: 21 Cze 2011, 14:19 

Jeżeli kwota odszkodowania w przypadku jednej osoby będzie kilkadzieści tysięcy to te 20 czy 25% to strasznie dużo. Dla mnie aż za dużo. Sprawa nie jest ciężka, odszkodowanie będzie i tak, więc tą firme ja na Twoim miejscu bym sobie podarowała.

PostWysłany: 05 Maj 2012, 00:26 

Kwoty z tytułu tego zdarzenia będą kilkukrotnie wyższe niż te prognozowane w postach wyżej. Więcej informacji w sprawie odszkodowania - kontakt z doradcą: Damian Potępa MEDITOR - Kancelaria Odszkodowawcza Sp. z o.o. tel. 534 944 846

PostWysłany: 29 Cze 2012, 15:02 

Niestety czasem samemu nie da się wiele zdziałać, albo ja miałam taki pechowy wypadek że TU się na mnie uwzięło i w efekcie szukałam kancelarii odszkodowawczych, gdzie by mi pomogli uzyskać należytą kwotę odszkodowania a jest ich wiele teraz, w Krakowie bardzo dobrzy są prawnicy z Mobile Cash.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość