Potrącenie na pasach - co teraz?

magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: magdam »

Wiatm,
4 dni temu miałam wypadek, potrącił mnie samochód na pasach. Kierowca był trzeźwy, przyznał sie do winny, że jechał za szybko i mnie nie widział. Niestety niewiele pamiętam, w zasadzie nic. Jestem trochę poturbowana, podrapana i potłuczona.

Proszę o pomoc, z czego mogę ubiegać się o odszkodowanie i od czego w ogóle zacząć.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: wiatrak1983 »

Oczywiście możesz, a w zasadzie powinnnaś ubiegać się o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy wypadku.
Przede wszystkim także powinnać zdobyć kopię notatki sporządzonej przez policję na miejscu zdarzenia. Byłaś w szpitalu?
Zostało wszczęte już postępowanie karne?
wiatrak
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: Flexus »

Najważniejsze to jest kontynuowanie leczenia. Jeżeli masz lęki, to zgłoś się także do psychologa. Im więcej papierków lekarskich tym lepiej. Jak już zbierzesz wszystko to trzeba zlozyć wniosek o odszkodowanie. Wszelkie raporty od lekarza sa bardzo istotne.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: wiolka »

Tak, dokumentacja jest najważniejsza. Nie zapomnij oczywiście o wszelkich kosztach jakie ponosisz z wizytami u lekarzy, dojazdami, itp. To także należy dołączyć do wniosku o odszkodowanie. Ich obowiązkiem jest wypłacenie wszystkiego co naraziło cię na straty.
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: cruella »

Złamań, pęknięć i zwichnięć nie ma, więc czy jest sznsa na odszkodowanie w ogóle? Jezeli nie chodzisz do pracy to masz utracony dochód, więc właściwie możesz starać się o odszkodowanie ze względu na to. A co własnie z tym pobytem w szpitalu?
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: magdam »

W szpitalu nie byłam, doktor stwierdziła, że z takimi obrażeniami moge leżeć w domu. Dostałam na razie 14 dni zwolnienia lekarskiego. A z tym dochodem to nie wiem, zapytam się w pracy czy zwolnienie było 100% czy nie. Postępowanie karne będzie wszczęte.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: magdam »

Dzwoniłam już do koleżanki z pracy, zapytała w kadrach i zwolnienie nie jest pełnopłatne. A to znaczy, że jest jestem narażona na procentową utrate dochodu, tylko czy to jest powód do tego, aby występować o odszkodowanie? I co dalej z tym? Czekać na wynik postepowania czy co?
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: miroslawa »

Pytasz czy jest szansa na odszkodowanie? Zawsze jest szansa na odszkodowanie. Trzeba probować. Jak się okaże później, że nie spróbowałaś, a ktoś miał podobne urazy i należalo mu się zadośćuczynienie to wtedy będziesz sobie pluła w brodę. Powodzenia.
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: cruella »

Jak byś leżała w szpitalu to sytuacja byłaby zdecydowanie prościejsza. No i tak już jest coś na Twoją korzysć jeżeli fakycznie zwolnienie lekarskie nie jest płatne 100%. Ciekawe z jakiej to okazji nie jest pełnopłatne, przeciez nie zachorowałaś z własnej winy. Bosh... ta biurokracja...
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Potrącenie na pasach - co teraz?

Post autor: Flexus »

Już od kilku lat lekarze niechętnie wypisują zwolnienia L4. I tak właściwie jak się człowiek nie upomni sam to nie dostanie i to z wielką łaską. Wszędzie szukają oszczędnosci. Nie rozumiem, tak jakby te 20% trafialo do ich kieszeni. No, ale z nimi nie ma dyskusji przecież.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości