Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Lopez
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:21

Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Lopez »

Hej, uszkodziłem sobie auto w dziurze na jednej z dróg kkoło Rzeszowa. Czy mogę uzyskać pieniąze na naprawę auta? A jaki sposób?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: combo »

Witam!
Dziury w drogach jest to niestety bardzo częsty powód uszkodzonego amortyzatora lub podwozia w samochodzie. Jest to również trudne to udowodnienia. Posiada Pan jakieś zdjęcia ze zdarzenia?
Pozdrawiam!
Lopez
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:21

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Lopez »

Nie nie mam żadnych zdjęć bo niby jak miałem je zrobić nie mając aparatu. Mam AC więc otrzymam za to pieniądze na naprawę?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: combo »

Jak najbardziej istnieje taka możliwość, tylko będzie się to wiązało ze zwiększeniem przyszłych składek. Jest to jednak o wiele pewniejsze rozwiązanie niż toczenie batalii z zarządcą.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Roberto »

Ja bym jednak najpierw spróbował walczyć z zarządcą. No bo zobacz, po co masz tracić zniżki przez ewidentną winę zarządcy. Tym bardziej jeśli w tym miejscu już wcześniej dochodziło do podobnych zdarzeń oraz nie było żadnego oznakowania. Brak wezwania policji oraz brak dowodów może być jednak czynnikiem decydującym dla sądu.
Lopez
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:21

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Lopez »

No dobrze muszę to przemyśleć chyba pójdę z tym do jakiegoś prawnika bo tak w ogóle słyszałem, że odzyskanie odszkodowania z AC z powodu dziury na drodze wcale nie jest takie łatwe...
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Roberto »

Lopez pisze:No dobrze muszę to przemyśleć chyba pójdę z tym do jakiegoś prawnika bo tak w ogóle słyszałem, że odzyskanie odszkodowania z AC z powodu dziury na drodze wcale nie jest takie łatwe...
Można także skorzystać z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w odzyskiwaniu odszkodowania. Zgadza się, ciężko jest bowiem udowodnić, że to właśnie przez to miejsce nastąpiła owa usterka w samochodzie.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: combo »

Głównym dowodem w tych sprawach jest bezpośrednia fotorelacja z miejsca zdarzenie. Jednakże mało kto to robi to raz a dwa, usterki pojawiają się w aucie przeważnie po czasie na skutek wielokrotnego wjechania na dziurę w drodze. Proszę jednak nie odpuszczać zarówno przy AC jak i przy odszkodowaniu od zarządcy.
Pozdrawiam
Lopez
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:21

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: Lopez »

Dobrze będę próbował ale znając polskie realia stracę wiele czasu i nerwów na sądzenie się... A o co chodzi z tymi firmami? Są w ogóle takie?
kuk85
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:28
Kontakt:

Re: Dziura w drodze kolo Rzeszowa

Post autor: kuk85 »

Te dziury to zmora każdego kierowcy. Niestety na podkarpaciu jest ich bardzo wiele. Też jestem ciekawa co z odszkodowaniem?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości