Odszkodowanie za parking?

Podzo
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:43

Odszkodowanie za parking?

Post autor: Podzo »

2 miesiace temu miałem wypadek nie z mojej winy
ubezpieczyciel OC sprawcy wypłacił mi odszkodowanie
jestem jednak zobowiązany do zapłaty za parking a auto stało tam aż 29 dni
czy muszę za to płacic?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Roberto »

Nie nie musi Pan. Ubezpieczyciel ma obowiązek pokrycia kosztów nie tylko naprawy ale także wszystkich innych środków, które zostały podjęte w związku z zaistniałym wydarzeniem.
Podzo
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:43

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Podzo »

Czyli co teraz muszę zrobić aby nic nie płacić?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Roberto »

Ja bym za wszystko zapłacił a wszelkie faktury wysłałbym do ubezpieczyciela w celu zwrotu kosztów.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: combo »

Witam!
Proszę jednak pamiętać, że ubezpieczyciel pokryje koszty parkingu za ilość dni, która była niezbędna na jego przetrzymywanie we wspomnianym miejscu. Można się też domagać zwrotu kosztów np. wynajęcia samochodu.
Pozdrawiam!
Podzo
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:43

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Podzo »

Nie wynajmowałem samochodu dlatego nie jest mi to potrzebne. Zależy mi tylko na zwrocie kosztów za hol i parkowanie bo kwota ta nie jest mała. Dzięki za odp.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: combo »

W takim razie proszę skontaktować się z ubezpieczycielem oraz przygotować oryginalne faktury VAT za wykonane usługi. Dane ubezpieczyciela oraz nr polisy może Pan uzyskać na policji.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Roberto »

Przypominam, że ubezpieczyciel zwróci koszty za parkowanie tylko za te dni, które były konieczne do przetrzymania postoju pojazdu. Jeśli auto stało 30 dni a mógł je Pan już zabrać po 20 dniach to ubezpieczyciel zwróci koszty za 20 dni a za 10 dni będzie Pan zmuszony zapłacić z własnej kieszeni.
Podzo
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:43

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Podzo »

Jeśli chodzi o mnie to odebrałem auto zaraz po tym jak miałem taką możliwość, tzn. tego samego dnia kiedy taka możliwość się pojawiła. W związku z tym nie będę musiał nic dopłacać z własnej kieszeni?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Odszkodowanie za parking?

Post autor: Roberto »

Czyli auto musiało stać tam aż 29 dni? Nie wydaje mi się, aby był aż tak długi termin oczekiwania... Skoro tak to te 29 dni dni pokryje ubezpieczyciel.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości