Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość pojazdu?

Mendy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2011, 15:04

Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość pojazdu?

Post autor: Mendy »

Otrzymałem wycenę z Warty z której wynika ze naprawa pojazdu z OC sprawcy przekracza wartość pojazdu. Co teraz?!
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Roberto »

Otrzymasz różnicę wartości samochodu przed szkodą do obecnej wartości stanu samochodu. Wszystko powinno być opisane w liście od ubezpieczyciela.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: combo »

Mendy pisze:Otrzymałem wycenę z Warty z której wynika ze naprawa pojazdu z OC sprawcy przekracza wartość pojazdu. Co teraz?!
Witam!
Proszę się dokładnie przyjrzeć wycenie ubezpieczyciela. Istnieje szansa, że znajdują się tam niedociągnięcia. Może się Pan również domagać odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu a taki zawsze następuje w wypadkach.
Pozdrawiam!
Mendy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2011, 15:04

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Mendy »

Pojechałem do swojego mechanika i on na oko wycenił 200zł taniej więc może i się zgadzać ta wycena także nie chcieli mnie naciągnąć. W takim razie wezmę tą kasę a auto postaram się jakoś sprzedać na szrot czy komuś kto będzie chciał je naprawiać. A o co chodzi z tym zadośćuczynieniem bo mnie to zaciekawiło?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Roberto »

Zadośćuczynienie otrzymuje Pan w zamian za wyrządzoną szkodę, jest to tak jakby forma rekompensaty za nerwy, urazy psychiczne itd.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: combo »

Roberto pisze:Zadośćuczynienie otrzymuje Pan w zamian za wyrządzoną szkodę, jest to tak jakby forma rekompensaty za nerwy, urazy psychiczne itd.
Dokładnie tak. I można tutaj domagać się naprawdę sporych kwot. A co najlepsze nie da się stwierdzić urazów psychicznych jakich się Pan nabawił w związku z tym zdarzeniem więc może Pan żądać wysokiej rekompensaty. Sęk w tym na jak wysoką zgodzi się ubezpieczyciel.
Pozdrawiam
Mendy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2011, 15:04

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Mendy »

oooo fajnie! A jakie mogą być to urazy i ile mogę żądać za wypadek skutkiem którego doznałem tylko złamania ręki??
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: combo »

Mendy pisze:oooo fajnie! A jakie mogą być to urazy i ile mogę żądać za wypadek skutkiem którego doznałem tylko złamania ręki??
Urazy psychiczne czyli np. osłabienie kontaktów interpersonalnych, złe sny, strach, obawa itd. Co do złamanej ręki to zależy to od komisji lekarskiej oraz % uszkodzenia ciała jaki Panu przyzna. Każdy wypadek wpływa jednak na psychikę dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie a mało kto o tym wie i z tego nie korzysta.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Roberto »

Proszę jednak pamiętać o tym, aby racjonalnie wpisywać urazy i kwotę zadośćuczynienia. Przesadzając z sumą oraz wymyślając listę urazów niezgodną ze stanem faktycznym stajemy się niegodni zaufania ubezpieczyciela skutkiem czego możemy zostać pozbawieni środków wypłaty w związku ze składaniem fałszywych oświadczeń.
Mendy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2011, 15:04

Re: Wypadek Rzeszów OC koszt naprawy przekracza wartość poja

Post autor: Mendy »

Generalnie jestem trochę słaby psychicznie i stałem się bardziej bojaźliwy ale nie myślałem, że za to także można otrzymać odszkodowanie. A ile za takie urazy psychiczne mogę żądać pieniędzy od ubezpieczyciela?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość