Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Piciu
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2011, 15:10

Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Piciu »

Siema, zderzyłem się z autem, który jechał z naprzeciwka. Auto wpadło w poślizg i uderzyłem w niego. Zostałem ukarany mandatem karnym a auta były holowane, kierowca z pasażerem auta, w które uderzyłem znaleźli sie w szpitalu. Nie miałem opłaconego OC i sie teraz boje ;/
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Roberto »

Dlaczego nie miałeś opłaconego OC? W takim wypadku będziesz zobowiązany do pokrycia szkód. Przykro mi.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: combo »

Piciu pisze: Auto wpadło w poślizg i uderzyłem w niego.
Witam!
Dlaczego auto wpadło w poślizg? Czy nie dostosował Pan prędkości do panujących warunków? A może znajdowała się na drodze jakaś ciecz lub inna substancja, która była przyczyną wpadnięcia w poślizg?
Pozdrawiam!
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Roberto »

Wyżej wskazane czynniki nic nie dadzą. A nie opłacenie OC będzie skutkowało nie tylko opłaceniem wyrządzonych szkód ale także ukaraniem mandatem karnym w wysokości co najmniej 500 zł.
Piciu
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2011, 15:10

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Piciu »

Znaczy była straż i się później okazało, że wpadłem w poślizg przez jakąś rozlaną ciesz na drodze, pewnie trochę wcześniej było tutaj jakieś uszkodzenie pojazdu trzeciego. Ale to i tak pewnie nic nie da bo ja już mandat przyjąłem i dawno został zapłacony.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Roberto »

Przyjmując mandat karny zgodził się Pan z decyzją policjantów dlatego będzie Pan zobowiązany do pokrycia kosztów.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: combo »

Roberto pisze:Przyjmując mandat karny zgodził się Pan z decyzją policjantów dlatego będzie Pan zobowiązany do pokrycia kosztów.
Nie do końca. W raporcie Straży Pożarnej powinna widnieć informacja o znajdującej się cieczy, która ich zdaniem była powodem zaistniałej sytuacji. Jeśli tak jest to spróbowałbym sądownie unieważnić winę.
Pozdrawiam!
Piciu
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2011, 15:10

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Piciu »

Sądownie? A jaką miałbym szansę na wygraną oraz jakie miałbym korzyści a ile musiałbym na taką rozprawę wydać kasy?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: combo »

Piciu pisze:Sądownie? A jaką miałbym szansę na wygraną oraz jakie miałbym korzyści a ile musiałbym na taką rozprawę wydać kasy?
Koszt złożenia pozwu to wydatek rzędu 300 zł. Szanse są duże a korzyści jeszcze większe. Korzystny dla Pana wyrok wpłynie na wykluczeniu Pana jako sprawcy dzięki czemu nie będzie Pan zobowiązany (a w zasadzie Pana ubezpieczyciel) do wypłaty odszkodowania OC. Nie mówiąc już o mandacie i punktach karnych.
Pozdrawim
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w Rzeszowie z mojej winy

Post autor: Roberto »

Nie wydaje mi się, aby mandat karny został anulowany. Zwróćmy uwagę, że został on przyjęty a kierowca miał możliwość nie przyjmowania mandatu, wtedy wniosek zostałby skierowany do sądu, który oceniłby ewentualne sprawstwo. Wydaje mi się, że sprawa jest tutaj przesądzona.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości