Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

marika
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:10

Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: marika »

hej, miesiąc temu szłam z imprezy Starówką i wyskoczyła na mnie dziewczyna z bramy. Była wyraźnie naćpana. Uderzyła mnie czymś ostrym w twarz i uciekła. Skutkiem tego mam 10 szwów na poliku i wyraźną bliznę. Mogę żądać od niej odszkodowania?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: Roberto »

Witam
Proszę przedstawić więcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Najważniejsze pytanie ode mnie na obecną chwilę: Czy sprawca został złapany?
Tomek
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2011, 19:47

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: Tomek »

Mam nadzieję, że jestes ubezpieczona? Teraz jest bardzo niebezpiecznie na ulicach i nie zawsze jest możliwość złapania sprawcy a co więcej odzyskania od niej pieniędzy za wyrządzoną krzywdę. Trzeba się ubezpieczać na własną rękę.
marika
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:10

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: marika »

Naturalnie, że jestem ubezpieczona. Byłam na policji zgłosić zajście ale jeszcze nie otrzymałam od nich żadnego kontaktu.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: Roberto »

Skoro było to miesiąc temu, to prawdopodobnie policja już wie coś w tej sprawie (monitoring, nieznani Ci świadkowie). W celu otrzymania ewentualnego odszkodowania musisz poczekać, aż sprawca zostanie schwytany. Zgłosiłaś sprawę do swojej ubezpeiczalni?
marika
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:10

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: marika »

Tak, zrobiłam to od razu następnego dnia. W takim razie co pozostaje mi zrobić, czekać??
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: Roberto »

Proszę czekać na decyzję z Pani ubezpieczalni odnośnie kwoty, którą Pani otrzyma. W sprawie zadośćuczynienia od sprawcy konieczne będzie wytoczenie sprawy cywilnej,w której sąd zdecyduje o ewentualnym odszkodowaniu. Niestety nie będzie to łatwe.
marika
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:10

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: marika »

A bez sądu się jakoś nie da? I dlaczego nie będzie to łatwe?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: Roberto »

marika pisze:A bez sądu się jakoś nie da? I dlaczego nie będzie to łatwe?
Nie da się. Sprawca musi najpierw zostać złapany a następnie osądzony w procesie karnym. To potrwa, nawet rok. Dopiero później możesz domagać się odszkodowania za wyrządzoną krzywdę. Osoba może być niewypłacalna, ukrywać swoje dochody itd. W tym celu można korzystać z profesjonalnych firm pomagających w uzyskaniu odszkodowania.
marika
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:10

Re: Pobicie na starówce w Toruniu a odszkodowanie

Post autor: marika »

Tak to jest w tej Polsce, oni bardziej chronią sprawców niż poszkodowanych :// Wielkie dzięki za odpowiedzi zgłoszę się do swojego ubezpieczyciela a o odszkodowania będę walczyła później. pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości