Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Maniak
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:49

Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Maniak »

W grudniu zeszłego roku poślizgnąłem się na mokrej podłodze w toruńskim markecie. Okazało się, że mam złamaną rękę. Później źle się zrosła i mi ponownie ją złamali więc przez blisko 3 miesiące miałem rękę w gipsie. Otrzymam jakieś odszkodowanie od marketu?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Roberto »

Czy byli świadkowie zdarzenia?
Maniak
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:49

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Maniak »

Ja byłem z dziewczyną. Moje poślizgnięcie zauważyli pewnie też kupujący. Karetka nie była wzywana bo dopiero następnego dnia rano wybrałem się do szpitala na RTG. W markecie są jednak kamery, może to one pomogą?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Roberto »

Maniak pisze:Ja byłem z dziewczyną. Moje poślizgnięcie zauważyli pewnie też kupujący. Karetka nie była wzywana bo dopiero następnego dnia rano wybrałem się do szpitala na RTG. W markecie są jednak kamery, może to one pomogą?
Kamery mogą stanowić dowód w tej sprawie. Masz pełne prawo żądać od marketu wypłaty odszkodowania. Skontaktuj się w tym celu z kierownikiem marketu a on już Ciebie pokieruje co dalej.
Maniak
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:49

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Maniak »

Musze iść tam osobiście? A mogę to zrobić listownie?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Roberto »

Oczywiście, że Pan nie musi. W tym celu należy wysłać listem poleconym, najlepiej z potwierdzeniem odbioru, list do kierownika marketu z dokładnym opisem zdarzenia.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: combo »

Witam!
W praktyce takie sprawy nie są łatwe, gdyż świadkowie mogą zostać podważeni. Tak samo może nie być żadnych dowodów, tym bardziej że na miejsce nie była wzywana karetka. Roszczenia o odszkodowanie są jednak w pełni uzasadnione. Profesjonalne przygotowanie pisma zwiększy szansę na uzyskanie odpowiedniej kwoty co do wyrządzonej szkody.
Pozdrawiam
Maniak
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:49

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Maniak »

A sam jestem w stanie przygotować takie pismo czy musi mieć ono jakieś pieczątki np. adwokata? Aha a co z tym monitoringiem, powinno być uznane jako dowód??
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: Roberto »

Maniak pisze:A sam jestem w stanie przygotować takie pismo czy musi mieć ono jakieś pieczątki np. adwokata? Aha a co z tym monitoringiem, powinno być uznane jako dowód??
Monitoring może stanowić podstawę dowodową. Pismo może przygotować Pan osobiście, nie ma potrzeby iść z tym do prawnika.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Złamanie ręki w markecie w Toruniu

Post autor: combo »

Roberto pisze:
Maniak pisze:A sam jestem w stanie przygotować takie pismo czy musi mieć ono jakieś pieczątki np. adwokata? Aha a co z tym monitoringiem, powinno być uznane jako dowód??
Monitoring może stanowić podstawę dowodową. Pismo może przygotować Pan osobiście, nie ma potrzeby iść z tym do prawnika.
Potrzeby nie ma jednakże z zasady przedstawicielstwo prawnika budzi respekt i może mieć wpływ na decyzję przedstawicieli marketu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości