Zalanie mieszkania w Warszawie

Monika35
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:33

Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Monika35 »

Trzy dni temu sąsiad zalal mi mieszkanie. Pech chciał, że świeżoromontowana kuchnia jest do całkowitego remontu. Straty wyniosły mnie blisko 6 tys. zł. Czy mogę żądać o odszkodowanie ze strony sąsiada?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Roberto »

Czy posiada Pani dowody w postaci faktur związanych z wykonywanym przez Panią remontem w mieszkaniu? Czy kontaktowała się Pani z sąsiadem? Jest Pani ubezpieczona? Czy sąsiad jest ubezpieczony?
Monika35
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:33

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Monika35 »

Faktur nie posiadam gdyż robota była wykonywana na "czarno". Mam jedynie fakturę ze sklepu meblowego. Ja mam ubezpieczone mieszkanie jednakże sąsiad nie ma. Z którego to ubezpieczenia pójdzie i co w przypadku braku owego ubezpieczenia mieszkania sąsiada?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Roberto »

Rozumiem, że mieszkania są własnościowe? Sąsiad jest zobowiązany do pokrycia kosztów przywrócenia kuchni do stanu przed zalaniem. Jeśli nie posiada ubezpieczonego mieszkania, to niestety musi wypłacić pieniądze z własnej kieszeni. W przypadku braku chęci takiej zapłaty może Pani wytoczyć mu proces cywilny i sąd zdecyduje o obowiązku zapłaty za wyrządzoną szkodę.
Monika35
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:33

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Monika35 »

W takim razie pogadam z nim i mam nadzieję, że jest ubezpieczony wtedy skontaktuję się z ubezpieczalnią oraz przedstawię im wszystkie faktury jakie mam. Dzięki za pomoc, jak coś będzie nie tak to się odezwę :oops:
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: combo »

Monika35 pisze:W takim razie pogadam z nim i mam nadzieję, że jest ubezpieczony wtedy skontaktuję się z ubezpieczalnią oraz przedstawię im wszystkie faktury jakie mam. Dzięki za pomoc, jak coś będzie nie tak to się odezwę :oops:
Witam!
Na wstępie życzę powodzenia. Proszę pamiętać, że wskazany wcześniej sąd powinna Pani traktować jako ostateczność. Najpierw trzeba wykorzystać wszystkie inne metody do uzyskania pieniędzy na naprawę szkód. Czy sąsiad był ostatecznie ubezpieczony?
Pozdrawiam!
Monika35
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:33

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Monika35 »

Rozumiem bo sądów sama się boje i najchętniej bym je ominęła szerokim łukiem. Niestety okazało się, że nie jest ubezpieczony.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Roberto »

Skoro sąsiad nie był to musi sam pokryć koszty. Jest jeszcze sposób na szybsze rozwiązanie sprawy, czy ubezpieczyła Pani swoje mieszkanie?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: combo »

Roberto pisze:Skoro sąsiad nie był to musi sam pokryć koszty. Jest jeszcze sposób na szybsze rozwiązanie sprawy, czy ubezpieczyła Pani swoje mieszkanie?
Witam!
Proszę jednak pamiętać, że skorzystanie z własnego ubezpieczenia przyczyni się do zwiększenia składek.
Pozdrawiam!
Monika35
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2011, 15:33

Re: Zalanie mieszkania w Warszawie

Post autor: Monika35 »

Nic mi to nie da bo nie jestem ubezpieczona. Jednakże sąsiad zgodził się pokryć koszty remontu biorąc kredyt. Zobaczymy jak się to skończy. Straszenie sądem i dodatkowymi opłatami chyba poskutkowało.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości