Wypadek w biurze we Wrocławiu

Wclw
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:46

Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Wclw »

Mam w życiu pecha. Kilka miesięcy temu wchodząc na taboret w biurze chciałem wziąć segragator, niestety zachwiałem się i upadłem łamiąc sobie bark. Szef uznał to za wypadek przy pracy, jednakże z mojej winy. Przez co nie otrzymałem odszkodowania z ZUS. Co robić aby otrzymać pieniądze?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

Czy próby rozmowy z szefem zostały podjęte? W przypadku braku możliwości zmiany jego decyzji polecam złożenie wniosku w Sądzie Pracy.
Wclw
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:46

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Wclw »

Muszę iść z tym do sądu? A mam jakieś szanse, że wygram sprawę? Musze wpłacić jakieś wadium? I jak złożyć taki wniosek do sądu? Rozmawiałem z szefem, ale to tak jak ze ścianą. :|
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

W przypadku złożenia wniosku w Sądzie Pracy nie jest pobierane żadne wadium (tak jak np. w przypadku sądów cywilnych). Przykładowe wnioski znajdzie Pan w internecie. Sąd może ocenić zdarzenie jako umyślne lub nieumyślne i to głównie od niego będzie zależało to czy otrzyma Pan odszkodowanie.
Wclw
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:46

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Wclw »

Ale przecież wiadomo, że nie spadłem umyślnie z krzesła !! No nic w takim razie spróbuję zgłosić sprawę do Sądu Pracy i zobaczymy jak się to potoczy...
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

Wclw pisze:Ale przecież wiadomo, że nie spadłem umyślnie z krzesła !! No nic w takim razie spróbuję zgłosić sprawę do Sądu Pracy i zobaczymy jak się to potoczy...
Zgadza się. Jednakże wszystko zależy od zaistniałych okoliczności oraz, nie ma się co oszukiwać, samego sędziego. Wykonywał Pan jedną z czynności przewidzianych w Pana obowiązkach i nie miał innej możliwości dostania się do wyższych półek i w tym celu skorzystał Pan z pomocy krzesła. Stracił Pan jednak równowagę skutkiem czego spadł i uszkodził swoje ciało. Taka interpretacja sądu jest bardzo realna. Powodzenia!odzyskujemy-odszkodowania.pl
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: combo »

Witam!
Swoją drogą bardzo dziwne zachowanie szefa. Proszę na przyszłość uważać a najlepiej się ubezpieczyć jeśli jeszcze tego Pan nie zrobił.
Pozdrawiam!
Wclw
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:46

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Wclw »

combo pisze:Witam!
Swoją drogą bardzo dziwne zachowanie szefa. Proszę na przyszłość uważać a najlepiej się ubezpieczyć jeśli jeszcze tego Pan nie zrobił.
Pozdrawiam!
Jestem ubezpieczony od kilku dobrych lat :mrgreen:
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

Skoro jest Pan ubezpieczony to przysługuje Panu na pewno odszkodowanie NW.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Wypadek w biurze we Wrocławiu

Post autor: combo »

Roberto pisze:Skoro jest Pan ubezpieczony to przysługuje Panu na pewno odszkodowanie NW.
Nie mniej jednak warto walczyć o odszkodowanie z kilku źródeł aby zyskać jak najwięcej pieniędzy. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości