Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Witek
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:30

Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Witek »

W Zielonej Górze na ul. Kupieckiej stałem się ofiarą wymuszenia pierwszeństwa skutkiem czego auto zostało poważnie uszkodzone. Niestety ubezpieczyciel kierowcy nie chce wypłacić mi odszkodowania za naprawę auta gdyż cena naprawy jest bliska cenie rynkowej samochodu. Co robić??!!
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Roberto »

Czy koniecznie chce Pan naprawić auto? Jaki jest powód odmowy udzielenia odszkodowania na naprawdę pojazdu?
Tomek
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2011, 19:47

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Tomek »

Pamiętaj, że zgodnie z prawem ubezpieczyciel ma obowiązek zgodnie z prawem udzielić Tobie pieniędzy na naprawę auta jeśli cena naprawy jest mniejsza od ceny rynkowej samochodu. Jeśli tak jest to walcz o kasę a jeśli będzie trzeba, zgłoś sprawę do TV.
Witek
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:30

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Witek »

Powodem jest koszt naprawy, który jest bliski wartości samochodu. Dzięki Tomek za info, tak się składa, że koszt naprawy jest niższy o 435zł od ceny rynkowej pojazu. Jednakże według ich obliczeń koszt naprawy jest o 145 zł wyższy od wartości rynkowej. Czy jestem na straconej pozycji?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Roberto »

W związku z odmienną decyzją dwóch różnych rzeczoznawców polecam wysłać zażalenie do firmy w związku z pomyłką jaka nastąpiła u ich pracownika.
Witek
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:30

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Witek »

Składałem już takie zażalenie. Dostałem odpowiedź, że mój rzeczoznawca popełnił błąd podczas wykonywania swoich obowiązków i nie uwzględnił wszystkich kosztów.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Roberto »

W przypadku braku porozumienia między stronami ze swojej strony proponuję wytoczenie procesu sądowego firmie ubezpieczeniowej oraz (koniecznie!) zgłoszenie sprawy do telewizji. Widziałem podobny przypadek na TVN Turbo i sprawa zakończyła się pomyślnie dla osoby poszkodowanej.
Witek
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:30

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Witek »

Dobrze w takim razie porozmawiam z przedstawicielem jednej z firm pomagających w uzyskiwaniu odszkodowania a następnie wystąpię na drogę sądową w celu uzyskania odpowiedniej kwoty pieniędzy. Nie zapomnę też o napisaniu listy do TVN Turbo, może ich to zainteresuje. Dzięki za pomoc.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: combo »

Witam!
Niech się Pan zastanowi czy gra jest warta świeczki. Pieniądze i tak Pan otrzyma (z tym, że nie na naprawę) dlatego może nie warto się w to bawić. Proszę to sobie dokładnie przeliczyć.
Pozdrawiam!
Witek
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:30

Re: Kolizja w Zielonej Górze a problem z odszkodowaniem

Post autor: Witek »

combo pisze:Witam!
Niech się Pan zastanowi czy gra jest warta świeczki. Pieniądze i tak Pan otrzyma (z tym, że nie na naprawę) dlatego może nie warto się w to bawić. Proszę to sobie dokładnie przeliczyć.
Pozdrawiam!
Otrzymam pieniądze? Bo ja myślałem, że nie otrzymam żadnych pieniędzy. A ile to będzie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości