odszkodowanie po wypadku

prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

odszkodowanie po wypadku

Post autor: prymuss »

Witam i bardzo proszę o pomoc. W miniony piątek miałem wypadek samochodowy a mianowicie w godzinach szczytu stanąłem w korku przed światłami po chwili od zatrzymania w tył mojego auta uderzyło inne, siła uderzenia była dość duża bo moje auto uderzyło w pojazd przede mną (moje auto prawdopodobnie do kasacji). Na szczęście mi i mojej żonie nic wielkiego się nie stało oprócz bólu pleców, karku, głowy i siniaków. Na miejscu zdarzenia była policja. Kierowca samochodu które w nas uderzyło przyznał się od razu. Wieczorem byłem z moja żoną na pogotowiu, prześwietlenie nie wykazało złamań ani pęknięć kości. Czy z takimi obrażeniami warto ubiegać się o odszkodowanie?A jak tak to lepiej w zus czy z oc sprawcy? Moja żona od tamtego dnia ma koszmary i nie może sypiać (bardzo przeżyła ten wypadek). Od policji dostałem dane o polisie sprawcy numer rejestracyjny i markę jego auta. Jeszcze raz proszę o rade z góry dziękuję.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: wiolka »

Należy się Wam osobno z OC sprawcy
- zadośćuczynienie za ból i cierpienie
- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów
- odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich
- odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów - w sytuacji, gdy żona pracowała
- renty - o ile zachodzą przesłanki.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: syrenka »

Tak, do wszystkich wymienionych wyżej odszkodowań musicie koniecznie gromadzić wszystkie możliwe rachunki, paragony, faktury, aby móc wyliczyć wysokość roszczeń.
Możecie się ubiegać jeszcze o odszkodowanie z NNW waszego pojazdu,o ile było opłacone oczywiście.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: hharper »

Wzór wniosku roszczenia ze szkody osobowej do zakładu ubezpieczeń można pobrać z internetu. O odszkodowanie można się ubiegać samemu lub poprzez różne kancelarie, firmy ale to wiąże się z kosztami, akoszty zależą od trudności sprawy.
filipknap
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:26

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: filipknap »

Gdy kwota odszkodowania będzie niezbyt wysoka to odradzam pomoc prawnika czy firmy odzyskujacej odszkodowania. Zbyt wysoki procent spowoduje niską kwotę, jaką dostaniecie. lepiej jest się zastanowić pierw czy samemu nie da rady się z tym zmierzyć.
sewekrusek
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2014, 14:56
Kontakt:

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: sewekrusek »

No cóż dochodzenie odszkodowań w dzisiejszych czasach nie jest takie proste. Po prostu niektóre firmy celowo zaniżają wypłaty odszkodowań, myśląc że większość nie pójdzie do sądu.
elektryczka
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2018, 11:21
Kontakt:

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: elektryczka »

dobre porady
koala123
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2019, 18:59
Kontakt:

Re: odszkodowanie po wypadku

Post autor: koala123 »

Tez zgadzam sie z panstwem do wszystkich wymienionych wyzej odszkodowan musicie gromadzic rachunki to konieczne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości