wypadek samochodu z mojej winy

kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: kanberk »

Proszę o odpowiedź, sytuacja rysuje się następująco. Kupiłem samochód marki honda civic, zawarłem umowę OC z NW w dniu 30.05.2011 (dzisiaj 14) wczoraj byłem sprawcą wypadku, jechałem z pasażerem. Teraz moje pytania:
1. Czy pasażer może starać się o odszkodowanie, ale tak by nie obciążać mnie kosztami (nie chce)
2. Czy ja jako sprawca moge ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie??
3. Za OC mam zapłaconą 1 rate czy da sie rozwiązać umowę tak żebym nie płacił tej 2 raty?? (samochód do złomowania)
4. Czy jak bym rozwiązał uowe w ciągu 30 dni to musiał bym płacić sam za pokrycie szkód które spowodowała kolizja z moim udziałem??
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: drombocz »

Nie chcesz, aby obciążał Cie kosztami, ale to Twoja wina przecież. Ale i tak zapłacisz za szkodę Ty tylko wtedy jeśli jechałeś pod wpływem alkoholu lub środków narkotycznych. Jeśli pasażer ma jakiś uraz należy się odszkodowanie z Twojego OC
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: kropidla »

Możesz ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (jeśli ucierpiałeś w tym wypadku) z NW, ale jak sądzę chodzi Ci o inne odszkodowanie.

Jak zezłomujesz pojazd to Towarzystwo Ubezpieczeniowe wycofa polisę OC z datą wyrejestrowania.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: wiolonczela »

Tak, ale istotne jest to, że jak zezłomujesz samochód to na Tobie ciązy obowiązek zgłoszenia się z potwierdzeniem wyrejestrowania samochodu, a wtedy na pewno Ubezpieczelnia wycofa polisę ubezpieczeniową Oc z datą wyrejestrowania.
kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: kanberk »

Rozumiem teraz juz wszystko, dzięki za wszystkie wskazówki. Nie wiem czy uda mi się rozwiązać ta umowe przed upływem terminu, w którym jest jeszcze możliwe jej rozwiązanie. Poza tym nie mam kasy, aby to wszystko pokrywać z własnej kieszeni.
Unicorn988
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2015, 13:20

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: Unicorn988 »

Czy jak bym rozwiązał uowe w ciągu 30 dni to musiał bym płacić sam za pokrycie szkód które spowodowała kolizja z moim udziałem????





___________________
watson
Ewka33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 10:56
Kontakt:

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: Ewka33 »

Prawdopodobnie jest to zależne od warunków, jakie zostały przewidziane w umowie. Ale sądzę, że w takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwa, że musiałbyś je sam pokrywać.
http://advoco.pl
choinko
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2020, 08:32

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: choinko »

z tego wynika że tam też byla twoja część winy
Janka3
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2022, 12:03

Re: wypadek samochodu z mojej winy

Post autor: Janka3 »

Zrozumiałe i fachowe artykuły o odszkodowaniach na biegly-skarbowy.pl/blog/ uprościły mi cały proces.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości