Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

tiki78
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2011, 09:20

Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: tiki78 »

Kupiłem 4 miesiące temu nowy samochód, ostatnio miałem zderzenie z tirem, który najechał na tył mojego pojazdu. Była to jego wina. Ubezpieczyciel wycenił szkody na 6000zł jednakże jest to wo wiele wiecej warte. Moge sie domagac wiekszych pieniędzy? Pozdro
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: Roberto »

Oczywiście, że tak. Prawdopodobnie został wyceniony koszt "wybicia" blachy. Możesz w pełni domagać się wypłaty równowartości nowych części.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: combo »

Roberto pisze:Oczywiście, że tak. Prawdopodobnie został wyceniony koszt "wybicia" blachy. Możesz w pełni domagać się wypłaty równowartości nowych części.
Witam!
Dokańczając wypowiedź Roberto należy w tym celu napisać stosowny list do ubezpieczyciela i wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Pozdrawiam!
tiki78
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2011, 09:20

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: tiki78 »

A jaka jest szansa na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku? Czy mogę jakoś zwiększyc te szanse?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: Roberto »

Duża, jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz.
tiki78
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2011, 09:20

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: tiki78 »

Wniosek został wysłany teraz trzeba czekać. Swoją drogą ciekawa metoda ubezpieczycieli skoro jadą po najniższych kosztach i chcą stracić jak najmniej pieniędzy.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: combo »

tiki78 pisze:Wniosek został wysłany teraz trzeba czekać. Swoją drogą ciekawa metoda ubezpieczycieli skoro jadą po najniższych kosztach i chcą stracić jak najmniej pieniędzy.
Tak jest w każdej firmie, że robi się wszystko, aby koszty działalności były jak najniższe. Jest to zgodne z prawem karnym, ale czy moralnym to już inna bajka.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: Roberto »

Tak, tak to jest Polska :mrgreen: Nie ma co się jednak dziwić, bo wielu z nas korzysta z usług wybicia blachy oraz wymiany części na te w lepszym stanie jednak również używane. Koszty takich działań mogą się zmniejszyć znacznie, nawet kilkakrotnie. Mamy jednak pełne prawo żądać od TU wypłaty pieniędzy za równowartość nowych części do naszego auta, zwłaszcza że jak Pan pisał, było ono praktycznie nowe.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Uderzenie tira w pojazd w Szczecinie

Post autor: combo »

Roberto pisze:Tak, tak to jest Polska :mrgreen: Nie ma co się jednak dziwić, bo wielu z nas korzysta z usług wybicia blachy oraz wymiany części na te w lepszym stanie jednak również używane. Koszty takich działań mogą się zmniejszyć znacznie, nawet kilkakrotnie. Mamy jednak pełne prawo żądać od TU wypłaty pieniędzy za równowartość nowych części do naszego auta, zwłaszcza że jak Pan pisał, było ono praktycznie nowe.
Jeśli ubezpieczyciel nadal będzie stawiał na swoim pozostaje nam zgłosić sprawę do sądu lub spróbować skorzystać z pomocy specjalistycznych firm.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości