zwrot odszkodowania

Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

zwrot odszkodowania

Post autor: Flexus »

Kilka miesięcy temu miałem kolizję drogową. Policja stwierdziła, że jbyłem pod wpływem alkoholu (badanie alkomatem 24 mg/l )ale oficjalnego wyniku badania krwi jeszcze nie ma. Ubezpieczyciel kierowcy drugiego pojazdu uczestniczącego w kolizji wypłacił mu 7000 zł za szkody i teraz żąda ode mnie zwrotu tej kwoty w trybie natychmiastowym. Nie ma jeszcze orzeczenia o winie, wyniku badania krwi, nie dostałem także mandatu za spowodowanie kolizji. Czy mam zwracać pieniądze ubezpieczycielowi bez dokumentów na temat odszkodowania, które wypłacił?
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: zwrot odszkodowania

Post autor: Piotr »

To jest regres ubezpieczeniowy. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo żądać tego zwrotu, poniewaz byłeś własnie pod wpływem alkoholu. Oczywiście możesz żądać wglądu do dokumentacji, co i na jakiej podsatwie wypłacili, takie masz prawo.
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: zwrot odszkodowania

Post autor: adamzelw »

A i jak najbardziej powinienes dostac kosztorys, czy ewentualne faktury, na podstawie których ubezpieczyciel oszacowal odszkodowanie. To ci sie należy.
Twój post powinien byc nauczką również dla innych, którzy pozwalają sobie nawet po odrobinię alkoholu na prowadzenie auta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości