powikłania winą lekarzy

wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

powikłania winą lekarzy

Post autor: wiolka »

Na początku roku moja siostra miała robioną operacje bioder (przeskakiwanie pasma powięzi w okolicy krętarza, obustronne). Po operacji nie dostała żadnego odszkodowania, mimo że w szpitalu była 2 tygodnie, tłumaczenie ubezpieczyciela opierało się o fakt, iż nie był to zabieg robiony z powodu wypadku. Tak czy siak już 2 miesiące po operacji jedno biodro ponownie zaczęło przeskakiwać i w efekcie wyznaczono jej kolejny termin operacji. Kiedy była na wizycie w swoim mieście, pielęgniarka spytała czy wpisać to jako powikłania, ale lekarz się obruszył i powiedział że nie.
Co zrobić w takiej sytuacji, jest jakaś szansa na odszkodowanie?
marokicki
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:48

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: marokicki »

No to w takim razie są to powikłania czy nie, bo z postu nie bardzo to stwierdzenie wynika. Gdy faktycznie druga operacja odbyła się w powodu powikłań to wydaje mi się, że wtedy można wnioskowac o odszkodowanie, ale nie jestem pewien.
kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: kanberk »

Odszkodowanie można uzyskać, jeśli uszczerbek nie jest prawdopodobnym następstwem zabiegu. Od kogo i za co siostra chce odszkodowanie? Czy od sprawcy wypadku, czy też za błąd medyczny, którego dopuścili się lekarze podczas zabiegu?
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: adamzelw »

Sprawa wydaje się ciężka. Jak siostra ma zamiar udowodnić, że to błąd lekarski, bo nie bardzo widze w tym przypadku możliwość. Powikłania pooperacyjne mogą się zdarzyć po niemalże każdej operacji i decydując się na nią siostra na pewno została o nich poinformowana, inaczej nie byłoby zgody oraz operacji.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: wiolka »

Tak ja wszystko rozumiem i sie z tym zgadzam, ale skoro jedna operacja została wykonana i efekt był niezmieniony, bo biodro dalej przeskakiwało to znaczy, że coś lekarze spartolili. Tylko nie wiemy jak to udowodnić, że faktycznie coś im nie poszło jak powinno.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: kropidla »

Ja mogę doradzić Ci jedynie, aby siostra skorzystała z usług prawnika lub firmy. Umówiła się może pierw na konsultacje, a wtedy dowie się czy to w ogole jest do wykonania, czy jest jakaś szansa na to by dostać odszkodowanie.
Życzę powodzenia.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: powikłania winą lekarzy

Post autor: wiolka »

Też własnie już nad tym myślałam. Jutro z nia porozmawiam. Na wstępie nie musi się przecież godzić na współpracę z daną firmą. Może jedna, dwie konsultacje wystarczą. No zobaczymy. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości