błąd lekarski kilka lat temu

bbrzoskwinkaa
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:30

błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: bbrzoskwinkaa »

Nie za bardzo wiem jak podejśc do całej tej sprawy, otóż kilka lat temu mój syn był operowany, ale w wypisie nie było informacji o poważnym schorzeniu, co poskutkowało utratą zdrowia. Mam dokumenty potwierdzające ten błąd. Chciałabym uzyskac odszkodowanie, ale syn jest pełnoletni i niepełnosprawny.
Proszę o poradę.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: miroslawa »

Bez wizyty w kancelarii nie obędzie się. Możesz ewentualnie zdecydowac się na usługi firmy, która odzyskuje odszkodowania.
Podstawę do odszkodowania wyznacza 430kc, odpowiedzialność oparta na tym przepisie jest odpowiedzialnością typu obiektywnego, niezależną od winy.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: wiolonczela »

Przychylam się do wypowiedzi Mirosławy, nie sądzę aby udało Ci się coś utargowac bez pomocy prawnej. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie, w kazdym razie czasami warto się zdecydować, bo w takich sprawach jest naprawde trudno wygrać. A kwota jest różna takiej pomocy.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: prymuss »

Takie firmy biorą z reguły 15-20% kwoty odszkodowania. Jeżeli znajdziesz taką, która za żadne skarby nie będzie chciała zejść poniżej 25-30% to wiej stamtąd. To jest czyste zdzierstwo wg mnie i od takich ludzi trzeba stronić, no chyba że nie jestes oszczędna.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
bbrzoskwinkaa
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:30

Re: błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: bbrzoskwinkaa »

Jestem oszczędna, tzn. musze byc oszczędna. Opieka kosztuje i rehabilitacja też.
A zna ktoś kancelarię prawną lub firmę, która jest godna polecenia, oczywiście pod względem finansowym także, jak i wygrywalności spraw.
Interesuje mnie dokładnie Zgorzelec.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: błąd lekarski kilka lat temu

Post autor: miroslawa »

Ze Zgorzelca nie znam nikogo, ale znam z Wrocławia, a Zgorzelec to jeszcze Powiat Wrocławski o ile się nie mylę. Wszystkim kto potrzebuje szczerze polecam. Sama korzystałam kiedyś i korzystam akurat aktualnie w sprawie ojca.

Biuro Prawne Global z Wrocławia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości