zakup kradzionego auta

filipknap
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:26

zakup kradzionego auta

Post autor: filipknap »

W 2008r. kupiłem auto. Gdy chciałem je na koniec 2009r., okazało się, że jest to auto kradzione i zostało skradzione w 2006r. Zostało zabrane na parking policyjny. Od tego czasu wciąż trwa postępowanie. Chciałbym uniknąć płacenia OC, ale jak nie zapłacę mogę dostać karę z funduszu. Auto zarejestrowane na mnie, wycięte przy ekspertyzie numery nadwozia, nie wolno mi go zbyć, jest dowodem, ale nie nadaje się do jazdy. Sądzę że oc w typ przypadku powinny zapłacić osoby odpowiedzialne za to, ze sprawa się tak ciągnie.
Jak wypowiem ubezpieczenie oc u mojego ubezpieczyciela a auta nie wyrejestruję, bo nie mogę, to dostanę karę. Co ja mam robić?
justynazbor
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 21:45

Re: zakup kradzionego auta

Post autor: justynazbor »

W takiej sytuacji można wnosić o wyrejestrowanie pojazdu, w związku z trwałą i zupełną utratą posiadania pojazdu bez zmiany w zakresie prawa własności. Myślę, że nie urząd nie powinien robić problemu w tej sytuacji, a wtedy także płacenie ubezpieczenia będzie z głowy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości