Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Wawka
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:47

Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Wawka »

Jakiś czas temu w wyniku dużego wiatru w Warszawie na mój samochód spadła gałąź, która wyrządziła dużo szkód w moim aucie. Złożyłem odpowiednie pismo do firmy, której namiary dostałem od właściciela terenu, jednakże ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Roberto »

Jaki jest powód odmowy wypłaty odszkodowania?
Wawka
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:47

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Wawka »

Warunki atmosferyczne przyczyniły się do zaistniałej sytuacji i że zdarzenie nie jest zanotowane przez policję i nie ma dowodów co do tego, że takie coś w ogóle miało miejsce. Mogłem wezwać policję.. ;/
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Roberto »

Najlepiej w takich wypadkach wezwać policję. Pamięta Pan pogodę jaka była wtedy? Jeśli faktycznie warunki pogodowe były anormalne to roszczenia co do właściciela parkingu będą nieuzasadnione.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: combo »

Witam!
Zgadza się, gdyż jeśli odłamanie się gałęzi było spowodowane siłą wyższą (np. wichura) to nie miał na to wpływu stan drzewa a wspomniany wiatr. Jednakże, jeśli nie było żadnej wichury a warunki pogodowe mieściły się w normie to można zgłosić zażalenie. Można także sprawdzić drzewo czy nie było chore. Jeśli tak - można również walczyć o odszkodowanie.
Pozdrawiam!
Wawka
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:47

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Wawka »

Pogoda była nieciekawa bo kurcze było oberwanie chmury i nieźle zaczęło padać oraz wiać. Ale ciekawi mnie to badanie drzewa, może tutaj uda się jakoś zawalczyć. Jak mam sprawdzić stan zdrowotny drzewa? Komu się takie coś zleca?
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Roberto »

Ja bym się zwrócił z tym do leśnika.
Wawka
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2011, 13:47

Re: Gałąź uszkodziła auto, brak odszkodowania

Post autor: Wawka »

Roberto pisze:Ja bym się zwrócił z tym do leśnika.
ok to podjadę do leśniczego i zobaczymy co mi powie. Dzięki za sugestie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości