Czy ZUS uzna moją winę czy nie?

magdalena
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:05

Czy ZUS uzna moją winę czy nie?

Post autor: magdalena »

W sobotę w pracy miałam wypadek. Pracuję na taśmie, przytrzumuję cześci do ściskania przez maszynę, omyłkowo źle zlapałam i maszyna ścisnęła mi palec. Nie doszło do złamania. Jestem obecnie na chorobowym. Do tej maszyny nie zostałam przeszkolona. Majster podrzucił mi do podpisania karte szkolenia z datą miesiac do przodu. Nie mam dodatkowego ubezpieczenia.
Czy ZUS uzna moją winę czy nie? Co mam robić? Czy podpisać że miałam to szkolenie?? Do końca czerwca mam umowę a zwolnienie do 27 czerwca. Rozmawiałam z kierownikiem i powiedział że i tak od ZUS-u nic nie dostane bo nic mi nie obcieło i żeby podpisać tą kartę szkoleń. Proszę o szybką odpowiedź, bo naprawdę nie wiem co mam robić.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: Czy ZUS uzna moją winę czy nie?

Post autor: pradzek »

A dlaczego z datą do przodu? nie rozumiem, to jaki to będzie miało skutek dla odszkodowania, zaden. Gdybyś miała podpisać to z datą wsteczną to rozumiem, czyli, że przeszłaś to szkolenie, a tak to nie. Zajrzyj do interenetu i sprawdź ile należy Ci się za taki uszczerbek na zdrowiu.
Pozdrawiam,
Piotr
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Czy ZUS uzna moją winę czy nie?

Post autor: magdam »

Bzdura, znawca się znalazł. To czy coś dostaniesz to nie on o tym decyduje. Uważam, że w żadnym wypadku nie powinnaś zwlekać ze zgłoszeniem wypadku w zakładzie pracy. Twój pracodawca chce uniknąc odpowiedzialności, więc nie daj mu się.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Czy ZUS uzna moją winę czy nie?

Post autor: wiolonczela »

Nie podpisuj tego dokumentu. Jezeli go podpiszesz to stracisz szanse na otrzymanie jednorazowego odszkodowania z OC zakładu pracy. To jest stała zagrywka jaką stosują pracodawcy zatrudniając pracowników bez przeszkoleń, a później chcąc uniknąc odpowiedzialności.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości