ZUS nie zgodził się z behapowcem

justynazbor
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 21:45

ZUS nie zgodził się z behapowcem

Post autor: justynazbor »

Na jakiej podstawie ZUS stwierdził, iż behapowiec bezpodstawnie uznał mi wypadek przy pracy? Chciałabym się odwołać, ale nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse?
Uważam, że był to wypadek przy pracy i skoro facet od BHP go uznał, to znaczy, że tak było.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: ZUS nie zgodził się z behapowcem

Post autor: pradzek »

Nikt nie udzieli Ci precyzyjnej odpowiedzi, jezeli nie napiszesz więcej szczegółów dotyczacych wypadku. Cięzko jest cokolwiek stwierdzić, nie wiedząc co się stało i co zostało napisane w protokole powypadkowym, który dostałaś od behapowca.
Pozdrawiam,
Piotr
justynazbor
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 21:45

Re: ZUS nie zgodził się z behapowcem

Post autor: justynazbor »

W lutym tego roku podnosiłam w pracy kosz z zawartością ok.10kg. Jakoś niefortunnie chwyliłam w odruchowo aby nie uszkodzić zawartości próbowałam go jeszcze chwycić. W tym momencie poczułam bół w kręgosłupie. Myslałam, że przejdzie. Jednak było owrotnie,wzięłam serię zastrzyków i dalej był ogromny ból. Udałam się do specjalisty, który stwierdził że mam dyskopatię L1-S5 i że odłamał mi się niewielki fragment kości.
Wypadek zgłosiłam w pracy, został on uznany i dokumentację pracodawca przekazał do Zusu.
W odpowiedzi ZUS przysła, że brak jest istotnej przesłanki do uznania zdarzenia za wypadek przy pracy, ponieważ przyczyna zewnętrzna nie pochodziła z zewnątrz organizmu i nie znajdowała się poza pracownikiem. Jak wynika z całokształtu zebranej dokumentacji powypadkowej okoliczności wskazyją na wewnętrzną przyczynę zdarzenia tkwiącą w organiźmie.
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: ZUS nie zgodził się z behapowcem

Post autor: adamzelw »

Oczywiście, że istnieje zewnetrzna przyczyna. Gdy coś nagle wypada nam z ręki, to zwykle chcemy jeszcze odruchowo to pochwycić i właśnie w tym momencie mogło dojśc do udarowego przeciążenia kręgosłupa. Myślę, że spokojnie możesz wygrać te sprawę, tylko odwołaj sie w terminie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości