Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

monika69
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2011, 09:13

Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: monika69 »

Witam, kilka dni temu stałem się ofiarą nieumyślnej jazdy kierowcy. Nie wyrobił się na zakręcie, wyleciał z drogi, przebił mój płot jakby był z zapałek i uderzył w mój dom. Zupełnie nie wiem co teraz robić. Z której ubezpieczalni otrzymam pieniądze?
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: combo »

Witam
Czy dom jest ubezpieczony? Próbowałbym o odszkodowanie z OC sprawcy.
Pozdrawiam
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

Ubezpieczyciel będzie chciał jednak zaniżyć jak najbardziej koszt remontu domu dlatego polecam skorzystanie z wyspecjalizowanych firm. Będą one miały sprawę na oku i pomogą odzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie.
monika69
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2011, 09:13

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: monika69 »

Znaczy mój dom jest ubezpieczony bo już był u mnie ubezpieczyciel i robił jakieś zdjęcia itd. ale myślałem jeszcze o tym, aby otrzymać odszkodowanie od sprawcy.
Roberto
Posty: 212
Rejestracja: 05 cze 2011, 15:15
Kontakt:

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: Roberto »

Można próbować z OC sprawcy. Ja bym jednak radził skorzystać z wyspecjalizowanych firm, gdyż one znajdą zapewne wszystkie możliwe źródła do wypłaty odszkodowania na naprawę domu.
combo
Posty: 135
Rejestracja: 18 cze 2011, 19:09

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: combo »

Skoro był przedstawiciel ubezpieczyciela to teraz trzeba tylko czekać na wycenę szkody, oby była zgodna z rzeczywistością i nie zawyżona dzięki czemu nie będzie Pan musiał tracić czas na odwołania. Można oczywiście próbować domagać się odszkodowania od sprawcy ale nie wydaje mi się, aby w przypadku ubezpieczonej nieruchomości miało to jakiś sens.
Pozdrawiam
monika69
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2011, 09:13

Re: Uderzenie auta w dom we Wrocławiu

Post autor: monika69 »

Dzięki za odpowiedzi!
Mój sąsiad mówił mi coś o firmach które chętnie mi pomogą i płaci się im za efekt a nie na początku. O co z tym chodzi? Warto z tego skorzystać?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości