skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

Witam,
W wyniku kolizji, a dokładnie uderzenia w tył mojego auta, doznałem skręcenia kręgosłupa szyjnego. Jestem pod kontrolą neurologa, noszę kołnierz ortopedyczny i mam zwolnienie lekarskie 48 dni. Dostałem też skierownie na rehabilitację, którą rozpocznę po ukończeniu leczenia. Jakie oszkodowanie powinienem dostać i skąd, aby nie zostać oszukanym. Wystąpiłem do Allianz z OC sprawcy i do AXA z NNW, czy dobrze zrobiłem?
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: malwinap »

Łaaaa uraz wygląda niezbyt przyjemnie. Jezeli chodzi o odszkdowanie z OC, to trudno powiedzieć. Na pewno dobrze zrobiłes, a co do kwoty to trudno stwierdzić. Natomiast o ile się orientuję to urazy kręgosłupa są dosyć wysoko usytuowane, jezeli chodzi o tabele wypłat z tego uszczerbku na zdrowiu.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: pradzek »

Niestety nie podamy Ci kwot odszkodowania, ale tak jak kolezanka powyżej wspomniała, wszelkie urazy kręgosłupowe sa dosyć wysoko płatne, więc na pewno nie będzie to kilkaset złotych, prawdopodobnie więcej. Z tymi wnioskami do Allianz i Axa wydaje mi się, że dobrze zrobiłeś, tez bym tak zrobił.
Pozdrawiam,
Piotr
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: wiolonczela »

Z NNW powinieneś dostać odszkodowanie adekwatne do uszczerbku i sumy ubezpieczenia, może byc całkiem wysoka. Wszystko masz zapisane w OWU tego produktu. W przypadku OC, ciężko stwierdzić, zależy od umowy, no i kwoty chyba też.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: borowickaanna »

No i ja z tego co wiem, to wszelkie urazy kręgosłupa są dosyć wysoko wyceniane, jeżeli chodzi o kwotę odszkodowania. Poza tym nie zapominaj, że rehabilitacja, którą zaczniesz po skończeniu leczenia, równiez powinna być wliczona w kwotę odszkodowania.
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: sstokrotka77 »

Słuchajcie, czy naprawdę mówicie o kwocie kilku tysięcy z NWW? Jak to możliwe, przeciez takich obrazeń dostaje przynajmniej 1/3 kierowców. Nie sądzę, aby skręcenie było tak kwalifikowane, rehabilitacjqa to się zgadzam, zwrot kosztów wszelkich.
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: drombocz »

No ja znam takie przypadki, gdzie przy skręceniu kręgosłupa nie byłomowy o wysokiej kasie, ale może w Twoim wypadku będzie inaczej. Z tego co wiem, to odszkodowanie przyznawane jest po zakończeniu leczenia i rehabilitacji, więc nie nastawiaj się na szybką gotówkę.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: prymuss »

Tak, pieniądze na pewno są wypłacane dopiero po zakończeniu leczenia. Ale to wcale nie znaczy, że wniosku nie możesz składac teraz. Właściwie to musisz teraz, po co czekać, niech wiedzą, co i jak. Składaj oile jeszcze tego nie zrobiłeś.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

Już złożyłem, tak jak pisałem wyżej do Allianz i Axa. Na razie bez odpowiedzi. Ale to jeszcze za wczesniej.
Ja wcale nie potrzebuje nie waidomo ilu tysiecy. Poniosłem szkodę zdrowotną, więc nalezy mi się zadośćuczynienie, ponadto zwrot kosztów leczenia, dojazdów, wizyt lekarskich.
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: drombocz »

No to logiczne, że jakąs kasę dostać musisz. Ale nie spodziewaj się kokosów. A te dojazdy i reszta to podstawowa rzecz, jaka powinna zostac pokryta. Daj znać jak już sie coś ruszy w sprawie. Dobrze jest wiedzieć, co i jak, w razie czego, wszystko się przecież może zdarzyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości