oszukali?

magdalena
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:05

oszukali?

Post autor: magdalena »

Moja siostra jakiś czas temu uległa wypadkowi. W wypadku doznała wstrząśnienia mózgu, ran ciętych, zwichnięcia dwóch kręgów szyjnych, przez co chodziła pół roku w kołnierzu. Poza mocno miała stłuczoną kośc ogonową. Przez ten czas buła na zwolnieniu 2 miesięc, skończyła też rehabilitację.
ZUS przyznał jej 10% uszczerbku, a PZU 4%, poniewaz nie uznano zwichnięcia. Była ubezpieczona także grupowo i indywidulanie.
Co teraz zrobić? Czy powinna odwołać się do PZU?
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: oszukali?

Post autor: wiolka »

Jezeli jest jeszcze szansa, czyli czas na odwołanie się to jak najbardziej. Czasami odwołanie przynosi zamierzony skutek, więc na pewno warto jest spróbowac. W kazdym razie siostra nie ma nic do stracenia. Co do pozostałych ubezpieczeń to niech złozy wniosek.
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: oszukali?

Post autor: olgarak »

Z tego co się orientuje, ale trzeba by było to gdzies potwierdzić to wynikła różnica w kwocie odszkodowania nie musi być nieuzasadniona. ZUS przyznaje odszkodowanie za długotrwały oraz trwały uszczerbek na zdrowiu, PZU tylko za trwały uszczerbek na zdrowiu.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: oszukali?

Post autor: ulaziober »

W przypadku dochodzenia odszkodowania z ubezpieczenia indywidualnego uraz musi mieć charakter kwalifikowany, czyli taki, który jest objęty tym ubezpieczeniem. Siostra powinna zatem spróbować wnieść odwołanie i zażądać ponownej komisji lekarskiej.
Karolina 78
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:45

Re: oszukali?

Post autor: Karolina 78 »

PZU po prostu próbuje zaniżyć kwotę odszkodowania. Trzeba odwołać się od decyzji i iść jeszcze raz na komisję. A jak nie to dać sprawę do sądu. Ja korzystałam z usług Biura Prawnego Global (www.odzyskujemy-odszkodowania.pl) i jestem naprawdę zadowolona. Lepiej oddać sprawę w ręce profesjonalistów bo samemu to niewiele da się wskórać.
Konrad32
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56

Re: oszukali?

Post autor: Konrad32 »

i jak skończyła się ta sprawa?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości