odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

katalizator2
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:22

odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: katalizator2 »

Witam
Przy rąbaniu drzewa doznalem trwalegu uszczerbku na zdrowiu. Odlamek drzewa utkwil w moim oku robiac dziure. Pozniej trzy zabiegi jeden za drugim szycie spojowki, zrenicy i sztuczna siatkowka. Tydzień w szpitalu i dlugi czas na powrot do normalnego zycia jesli mozna to tak nazwac, bo juz nigdy ono juz takie nie bedzie. Na oko cos widze ale gdyby nie drugie to trudno by mi bylo cokolwiek rozpoznac. PZU zycie przyznalo mi 25%. Ale ja uwazam ze jest to za malo i chce sie odwolac od tej decyzji. Mam pytanie moze ktos mi udzielic pomocy czy mam prawo ubiegac sie o wyzsze odszkodowanie? Prosze o rady. Dziekuje
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: wiolonczela »

Oczywiście, że masz prawo ubiegać się o wyższe odszkodowanie. Skonsultuj to może z prawnikiem, albo i nie. Zobacz może pierw tabele procentowe uszczerbków na zdrowiu, a będziesz miał czysty obraz.
Odwołanie przysługuje od każdej decyzji, więc sprężaj się.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: kropidla »

Jeżeli kwota w żaden sposób Cię nie satysfakcjonuje, a juz tym bardziej z okiem nie jest jest do końca tak jak było to tym bardziej musisz się odwołać. Może zaśwaidczenie lekarskie będzie w tym wypadku bardzo pomocne. Spróbuj.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: pradzek »

Jedyne wyjście z sytuacji to odwołanie, ale musisz poprzeć to jakimis dokumentami. Jak już zostało wspomniane, na pewno przydatne będzie zaświadczenie lekarskie, że oko nie powróciło do pełnej sprawności. No i może jakies rachunki za dalsze leczenie, leki, wizyty lekarskie.
Pozdrawiam,
Piotr
Marta.kozlowska
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:46

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: Marta.kozlowska »

Pamiętaj żeby się zmieścić w terminie, bo jak nie zdążysz z odwołaniem to już po wszystkim.
fares
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:56

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: fares »

Pewnie dawno już po sprawie, ale ważna jest w takich przypadkach pełna dokumentacja medyczna.
Ewka33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 10:56
Kontakt:

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: Ewka33 »

Ja niestety mam pecha i dość często muszę ubiegać się o odszkodowania. Za pierwszym razem, w ogóle nie miałam o tych wszystkich procedurach pojęcia, więc korzystałam z pomocy firmy Advoco, która pomaga w odzyskiwaniu odszkodowań. Później wiedziałam już mniej więcej co i jak, ale w razie wątpliwości prosiłam o radę prawnika.
http://advoco.pl
Janka3
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2022, 12:03

Re: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Post autor: Janka3 »

Artykuły o odszkodowaniach na biegly-skarbowy.pl/blog/ to kompendium wiedzy dla każdego poszkodowanego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości