odwołanie bez odzewu

poszkodowana2
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:20

odwołanie bez odzewu

Post autor: poszkodowana2 »

Pracujęw biurze, aby dostać segregator z górnej półki z szafy, weszłam na krzesło i upadłam, złamałam prawą rękę. Dodam, że w tym dniu wykonywałam zastępstawa jeszcze na 2 etatach i sie spieszyłam. Czy można wykonywać w jednym czasie zasteppstwa za jeszcze 2 osoby? Pracodawca uznał to zdarzenie jako wypadek przy pracy, ale uznał że to z mojej winy, brak przetrzegania zasad bhp, powinnam iść po drabinkę. Zus odmówił mi z tego powodu wypłaty odszkodowania. Złożyłam odwołanie do Sądu Pracy 3 miesiące temu i nic. Czy mam szansę na wypłatę odszkodowania z tego tytułu?
beataalbertowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:10

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: beataalbertowicz »

No wydaje mi się, że zastępstwo za dwie osoby jest niewykonalne, wtedy właśnie praca wygląda dokładnie tak, czyli wszystko na szybko. Może zastępować ewentualnie jedną, chociaż nie wiem jak masz w zakresie obowiązków w razie koniecznego zastępstwa.
beataalbertowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:10

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: beataalbertowicz »

A i zapomniałam napisać z tego wszystkiego, że odpowiedź po odwołaniu powinna przyjść w ciagu 30 dni, choć gdzies słyszałam, że termin ten w niektórych przypadkach może się wydłuzyc do 90 dni, ale nie jestem pewna.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: kropidla »

No to też masz pracodawcę. Nic tylko go na rękach nosić :? Tragedia. Nic tylko w przypływie radości wskoczyłaś na to krzesełko i specjalnie jeszcze z niego spadłaś, żeby wyciągnąć od niego kasę. Co za baran.
Lepiej poczytaj wszystkie dokumenty, bo z tymi zastepstwami to do Inspekcji pracy.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: wiolonczela »

Nie jestem prawnikiem ani nie znam się na temacie, ale wydaje mi się, że nie masz szans. Prawdopodobnie podpisywałaś papiery, że przeszkolono Cię w dziedzinie BHP w pracy i jesteś zobowiązana do przestrzegania tych przepisów. W sumie to nie wina pracodawcy, że nie użyłaś drabinki czy czegoś tam.
Inaczej ma się sprawa podwójnego zastępstwa.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: agnieszkapor »

Myślę, że powinnaś zgłosić się do jakiejś firmy, która zajmuje się odszkodowaniami i po prostu zapytać.
Na czym polega zastępstwo za 2 etaty i jak to udowodnisz w razie czego? Czy chodzi o to, że zamiast 3 osób pracowałaś sama w pokoju, czy jakoś tak?
dudekmar
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:42

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: dudekmar »

Ja jestem przykładem tego, że można pełnić zastępstwo. Mam t zapisane w zakresie obowiązków: w przypadku nieobecności ... przejęcie jego obowiązków. Udowodnić to można w jedyny sposób, na podstawie nieobecności danej osoby, a w tym przypadku osób.
poszkodowana2
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:20

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: poszkodowana2 »

Nie pracowałam sama w pokoju. Wykonywałam czynności za dwie osoby. W zakresie obowiązków mam wpisaną tylko jedną osobę, której wtedy akurat nie było.
Nie za bardzo mam fundusze na to, aby wynajmowac prawnika. Wolę sama się z tym uporać, chyba że nie będzie innej możliwości.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: agnieszkapor »

No ale drugie zastepstwo było bezprawnie. Na tym powinnas sie skupić, jezeli nie wyjdzie Ci z tym odwołaniem. Ja bym nie darowała facetowi. Daj znać jak juz dostanie odpowiedź z sądu w sprawie tego odszkodowania. Dobrze jest wiedzieć.
sarahjoe
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2014, 10:52

Re: odwołanie bez odzewu

Post autor: sarahjoe »

Proszę o odpowiedź, czy po kilku operacjach, które miały na celu trwałe usztywnienie stawu skokowego, jednak nie przyniosly efektu, w wyniku czego otrzymałem dwuletnią rentę, jednakże czekają mnie kolejne zabiegi, mogę się ponownie ubiegac o odszkodowanie z ZUSu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości