skąd odszkodowanie?

aarturoo1980
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2011, 14:21

skąd odszkodowanie?

Post autor: aarturoo1980 »

1,5 miesiąca temu miałem wypadek w pracy. Pracuję na budowie, operator koparki opuścił mi na głowę łychę koparki. Na szczęście miałem kask na głowie. Odrobine mnie zamroczyło. Na drugi dzień ból był nie do zniesienia, pojechałem na pogotowie. Zrobione mi serię zdjęć RTG, z których nic nie stwierdzono. Napisano jedynie urazy s-13, s-20/30.
Czekam teraz na rehabilitację, ale ból głowy mam w dalszym ciągu.
Czy nalezy mi się jakieś odszkodowanie z ZUSu? czy skąd?
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: skąd odszkodowanie?

Post autor: olgarak »

W pierwszej kolejności musisz zgłosić pracodawcy, że miałes wypadek w godzinach pracy. Musisz na pismie opisac całą sytuację i dołączyć jakies zaświadczenie lekarskie, kopię. Pracodawca ma obowiązek wszcząć postępowanie, czyli zwołać zespół powypadkowy.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: skąd odszkodowanie?

Post autor: ulaziober »

Jesli czekasz na rehabilitacje to powinienś sie jeszcze wstrzymać z wnioskiem o odszkodowanie, chyba że nie chcesz, aby pokrylo one wszystkie koszty jakie poniesiesz w związku z wypadkiem i rehabilitacją powypadkową. Zsatanów sie lepiej.
smelly03
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2015, 12:34

Re: skąd odszkodowanie?

Post autor: smelly03 »

Jesli masz dodatkowe ubezpieczenie to waidomo ze mozesz liczyc na wiecej.Ja mam i jestem zadowolony.
mieleczekk
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:04

Re: skąd odszkodowanie?

Post autor: mieleczekk »

Wielkie dzieki za informacje. Znalazłem tutaj odpowiedź na moje pytanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości