wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

piotrasek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:49

wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

Post autor: piotrasek »

Mój wujek zmarł w pracy. Był jednym ze współwłaściciel firmy. Wypadek nie został uznany przez ZUS, poniewaz ZUS twierdzi, że wujek miał chore serce, choć od wielu lat regularnie odwiedział lekarzy, po kilka lat temu miał zwał. Jednak badania wychodziły bardzo poprawnie, nie było mowy o chorym sercu. Podobno wujek rozmawiał przez telefon, gdy zmarł, tak twierdzą świadkowie. Rozmowa była prowadzona podniesionym tonem, więc można twierdzić, że w stresie.
Co można zrobić w takiej sytuacji? jest jakas szansa na wygranie z zusem w sądzie?
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

Post autor: wiolka »

Cięzko będzie cokolwiek udowodnić w tej sprawie. Nie potrafię Ci doradzić racjonalnie poza tym, że jezeli już jest odmowa to może się ona powtórzyć w przypadku odwołania. Może lepiej jest sięgnąc po pomoc prawniczą, może fachowiec będzie w stanie coś załatwić w tej przykrej sprawie.
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

Post autor: olgarak »

Też doradzałabym jakąś dobra kancelarie prawniczą, ewentualnie firmę zajmującą się takimi sprawami. Choroby zawodowej nie można uznać jako wypadek przy pracy, dlatego ZUS tego nie uznał. Myślę, że problem jest z określeniem przyczyny.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

Post autor: ulaziober »

Przede wszystkim, jeżeli jest jeszcze termin mozliwy na zlożenie odwołania to jak najbardziej. Jednak i ja doradzam, aby w tej sytuacji rodzina poszukała jakiejś dobrej firmy, która zajmie się odzyskaniem odszkodowania jak nalezy.
mieleczekk
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:04

Re: wypadek w pracy nieuznany przez ZUS

Post autor: mieleczekk »

Ja takze doradzam zwrócenie się do firmy, która zajmie się wasza sprawą. Należy złożyć jak najszybciej odwołanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości