PZU na tak. ZUS na nie!

klaryskaa
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2011, 14:07

PZU na tak. ZUS na nie!

Post autor: klaryskaa »

Spadłam w pracy ze schodów, w wyniku czego doznałam stłuczenia ciała. Dostałam 2 tyg. zwolnienia i skierowanie na rehabilitację, majacą na celu usunięcie powstałych krwiaków.
W pracy bhp-owiec sporządził protokół wypadku w pracy i wysłał do ZUS, mówiąc że dzięki temu będę maiała 100% płatne zwolnienie. Sama zgłosiłam też wypadek w PZU.
Na kontroli lekarskiej z PZU przyznano mi 3% uszczerbku na zdrowiu, natomiast ZUS odesłał mi informację, ze przyznano mi 0% uszczebku.
Co powinnam zrobić, tzn czy odwołaćsie od decyzji ZUSu, czy tez zgodnie z decyzją taki zwrot za zwolnienie mi się nie należy?
olgarak
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2011, 11:02

Re: PZU na tak. ZUS na nie!

Post autor: olgarak »

Nalezy Ci się jednorazowe odszkodowanie, a jezeli chodzi o procenty z ZUsu to wydaje mi się, że po prostu ZUS nie ma w tabeli procentowej uszczerbków żadnych stłuczeń, stąc dostałaś 0%. Może się mylę, jak tak, to niech mnie ktoś poprawi.
ulaziober
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Re: PZU na tak. ZUS na nie!

Post autor: ulaziober »

Widocznie wg nich nie nalezy Ci się odszkodowanie i tyle. zawsze możesz się odwołac, co Ci szkodzi.
Poza tym za czas nieobecności w pracy czyli za zwolnienie powinnaś miec wypłacone chorobowe w wysokości 100%. No i pracodawca powinien złożyć wniosek o odszkodowanie jednorazowe, jeśli wyrażasz taką wolę.
mieleczekk
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:04

Re: PZU na tak. ZUS na nie!

Post autor: mieleczekk »

Dziękuję za inforamcje. Ja mam podobną sytuację.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości