Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Edek
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:19

Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: Edek »

Witam, jestem ciekawy czy dużo osób wie o wygranych sprawach frankowiczach. Szukam prawomocnych wyroków przeciwko Santander Consumer Bank. Jeśli są tu osoby, które orientują się w tych sprawach bardzo proszę pomoc :)
Kasia
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:20

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: Kasia »

Mogę zaznaczyć tylko, że wszystkie korzystne wyroki z 2016 r. dotyczące kredytów we frankach zapadły wyłącznie w postępowaniach indywidualnych. Natomiast w postępowaniach grupowych nie było ani jednego korzystnego rozstrzygnięcia w tej sprawie. :)
anulisia8
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2017, 18:41

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: anulisia8 »

musze niestety powiedzieć, że wyroków prawomocnych jest o wiele mniej, niż by się wydawało. Znam tylko jeden przypadek prawomocnego wyroku ale to w mBanku. Otusz w pażdzierniku 2016r sąd oddalił apelację banku od wyroku Sądu Rejonowego dla Łodzi, który zasądził należności na rzecz 20 umów kredytowych. Uzasadniono w wyroku, ze klauzula zmiennego oprocentowania jest niedozwolona.
Kajka
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:59

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: Kajka »

próbowałam kiedyś znaleźć coś o prawomocnych wyrokach sądowych. Niestety nie ma dużo informacji w tym temacie. Jak jest już jakiś wyrok to okazuje się, że jest to wyrok nieprawomocny.
hoop
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 16:10

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: hoop »

Chce się dowiedzieć czym jest "wyrok prawomocny"? Albo lepiej, co oznacza stwierdzenie, że "dany wyrok jest nieprawomocny". Z tego co wyczytałem otrzymałem wyjaśnienie, iż nieprawomocny to taki, który - nie ma mocy prawnej. Trochę tego nie rozumiem.
PowUP
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 16:30

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: PowUP »

Nieprawomocny znaczy tyle, że od wyroku sądu pierwszej instancji przysługuje odwołanie. Po upływie terminu do jego złożenia wyrok staje się wtedy prawomocny.
Cristal
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2017, 13:24

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: Cristal »

Z mojego punktu widzenie twierdze, że najlepiej jest przestać płacić rat kredytu i poczekać na skierowanie sprawy do sądu. Sąd sam powinien zdecydować kto ma w tej sprawie rację. Do czasu uzyskania prawomocnego wyroku nie zrobią nic, a i tak wyrok będzie dla banku wstrząsający.
Muzol
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 16:06

Re: Wyroki przeciwko Santander Consumer Bank

Post autor: Muzol »

Znam tylko jeden wyrok prawomocny ale to tylko w mBanku. Pozew został złożony w lutym 2016 r. A kredyt został zaciągnięty w 2009r.
29 kwietnia 2016 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia (VI C 435/16) wydał korzystny dla kredytobiorcy wyrok.

9 listopada 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (XXVII Ca 3448/16) utrzymał wyrok I instancji w mocy i zasądził na rzecz kredytobiorcy ponad 17 tys. zł tytułem zwrotu nienależnie pobranej składki oraz ponad 7 tys. zł. zwrotu kosztów sądowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Frankowicze prawomocne wyroki przeciwko bankom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości