szukam pomocy

Miki
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:05

szukam pomocy

Post autor: Miki »

Ja wzięłam kredyt we frankach nie dlatego, że "niby" chciałam oszczędzić. To oczywiście, że wolałabym w złotówkach ale wtedy nie miałam zdolności kredytowej na złotówki i dlatego padło na franki w Santanderze. Tak było, domyślam się, że część osób wzięła świadomie kredyt we frankach, bo chciała mieć mniejsze raty ale część nie miała wyjścia tak jak ja. Jakbym nie wzięła wtedy kredytu to prawdopodobnie mieszkałabym z mężem i z rodzicami pod jednym dachem, co mogło się odbić na naszym związku. Niestety, musieliśmy szybko uciekać. Obecnie płacimy kilka stówek miesięcznie więcej ale tak nie powinno być. Chce gdzieś tą sprawę skierować. No i liczę na jakąś pomoc od was ;)
inaKo2
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:11

Re: szukam pomocy

Post autor: inaKo2 »

Może warto przemyśleć i udać się do prawnika z tą sprawa. Jest bardzo dużo kancelarii, które zajmują się takimi sprawami i są bardzo chętne do pomocy. Zatem najlepiej byłoby dopytać się u specjalistów.
Viola12
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 18:03

Re: szukam pomocy

Post autor: Viola12 »

Miki a próbowałeś negocjować warunki kredytu z swoim bankiem?
Miki
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:05

Re: szukam pomocy

Post autor: Miki »

Viola12 no coś ty... Nie mam szans. Jest to sprawa bardzo głośna, więc jak napiszę wiadomość do swojego banku to mnie chyba wyśmieją :) Myślałem, żeby iść gdzieś dalej z tym.
Aneta
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 14:08

Re: szukam pomocy

Post autor: Aneta »

Najrozsądniej będzie złożenie pozwu w sądzie przeciwko banku. W bankach nasze reklamacje są odrzucane z automatu, banki mają swoje reguły i rzadko kto wygrywa taki proces od razu nie tocząc się po sądach.
Zeusfd
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:47

Re: szukam pomocy

Post autor: Zeusfd »

Niestety bez pomocy prawników, adwokatów itd nie da się załatwić nic. Teraz człowiek musi być bardzo czujny i czytać wszystko co się podpisuje, bo warunki umowy są czasami zaskakujące. Ale ma twoim miejscu udałbym się nawet do jakieś kancelarii prawnej po poradę. Co do wypowiedzi Mikiego zgadzam się nim. Pisząc reklamacje do banku to niestety nic nie da. Wiem po swoich doświadczeniach.
adi_43
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2017, 22:02

Re: szukam pomocy

Post autor: adi_43 »

Musze wam powiedzieć, że miałem taką samą sytuację. Nie miałem dobrej historii kredytowej, przez co banki nie chciał dać mi kredytu w złotówkach a jedynie we frankach. Pech chciał, że dokładnie nie wiedziałem o ryzyku kredytowym i czym to się wiąże. Zdecydowałem się zasięgnąć pomocy od specjalistów, gdzie adwokaci przekazali mi bardzo zbędne informacje.
adi_43
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2017, 22:02

Re: szukam pomocy

Post autor: adi_43 »

Zapomniałem dodać najważniejszego :)
Udało mi się odzyskać nadpłaconych pieniędzy. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc mojemu adwokatowi.
pryncypałki
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2017, 18:16

Re: szukam pomocy

Post autor: pryncypałki »

Jeśli chodzi o spór z bankiem to pomóc może tylko prawnik. My sami nic nie pomożemy sobie a tylko zabieramy cenny czas.
ewe-mmm
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 11:15

Re: szukam pomocy

Post autor: ewe-mmm »

adi_43 a u jakiego prawnika miałeś tą sprawę? Nie ukrywam, że jestem w podobnej sytuacji a konfrontacja z bankami nic nie daje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kredyt we frankach szwajcarskich - pozew przeciwko Santander”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość