Obecny czas: 15 Lis 2019, 01:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: złamana noga
PostWysłany: 04 Lip 2011, 11:43 

1,5 tygodnia temu moja mama potknęła się na uszkodzonym chodniku i jak się okazało, ma złamaną nogę, gips na prawie dwa miesiące. Zastanawiam się, czy można zwrócić się o zadośćuczynienie do miasta, a konkretnie do komórki zarządzającej chodnikami miejskimi?
A co z rehabilitacją? Mama jest inwalidką, własnie ze względu na narządy ruchowe. Jak będzie wyglądac jej rehabilitacja?

Reklama

Temat postu: Re: złamana noga
PostWysłany: 05 Lip 2011, 22:04 

Oczywiście, że jest szansa na odszkodowanie i zadośćuczynienie, ale o nie trzeba powalczyć i to może nie być łatwe. Co do rehabilitacji to niestety tu nie znajdziesz fachowej odpowiedzi. A juz tym bardziej, że jezeli Twoja mama ma pewien stopień inwalidztwa to o konsultacje powinnaś się starać u jakiegoś dobrego specjalisty w tym zakresie.

PostWysłany: 07 Lip 2011, 13:33 

Ale to dopiero początek leczenia. Niestety wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy jest o wiele za wczesniej, aby składac wniosek. Zarówno Ty jak i mama powinniście poczekac na składanie dokumentów, aż do zakończenia rehabilitacji.

PostWysłany: 07 Lip 2011, 13:57 

Jeżeli udowodnicie odpowiedzialność zarządcy terenu/drogi to Twoja mama może spokojnie ubiegać się o zadośćuczynienie, o zwrot kosztów leczenia oraz innych świadczeń wynikających z doznanych szkód. Jednak udowodnienie może stanowić pewien problem.

PostWysłany: 07 Lip 2011, 15:24 

A byli jacyś świadkowie tego zdarzenia? W końcu to miejsce publiczne. Jak są świadkowie to zawsze jest łatwiej udowodnić coś, a szczególnie gdy zawiniła instytucja państwowa. Myślę też, że w sprawie pomogłyby jakies zdjęcia chodnika.

PostWysłany: 07 Lip 2011, 19:12 

Niestety, niby uczęszczane miejsce, ale akurat nie było nikogo w pobliżu, tak przynajmniej twierdzi mama. Zresztą mam sama dzwoniła po pogotowie, bo nikt jej nie pomógł.
Rozumiem, że jak nie ma świadków, to raczej ciężko będzie cokolwiek wywalczyć? Zdjęć nie zrobiliśmy, ale jeszcze możemy zrobic. Nic się od tego czasu nie zmieniło jeszcze.

PostWysłany: 26 Wrz 2016, 18:43 

Na pewno tę sprawę należy też zgłosić do nadzoru budowlanego, bo oni odpowiadają za ocenę podłoża, które spowodowało ten wypadek

PostWysłany: 30 Maj 2019, 12:50 

Też jestem ciekawa jak będzie wyglądać rehabilitacja. To na pewno długa dorga do zdrowia.Życzę dużo siły

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości