Bezpłatna rehabilitacja

lindusek
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:29

Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: lindusek »

Witam,
czy ktoś słyszał o Centrum Rehabilitacji Vigor z Wrocławia, które świadczy bezgotówkowo rehabilitację dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjych. Wczoraj otrzymałem ich ulotkę od lekarza abym skorzystał z ich usług w związku z moim uraz kręgosłupa w kolizji.
Proszę o opinie.
martin
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:30

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: martin »

Witam,
na internecie znalazłem jak to działa :
Osobie poszkodowanej w wypadku i nie będącej jego sprawcą przysługuje prawo do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji. W obecnych realiach bardzo rzadko istnieje możliwość skorzystania z rehabilitacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Poszkodowanemu przysługuje jednak prawo pokrycia kosztów leczenia (w tym i rehabilitacji) od sprawcy wypadku/szkody lub jego ubezpieczyciela.

W takim przypadku rehabilitacja jest nadal bezpłatna - refundowana z ubezpieczenia OC sprawcy - nie wymaga oczekiwania na odległy termin, jak bywa to w przypadku rehabilitacji "na NFZ" i umożliwia szybszy powrót do zdrowia.


Sam nie chciałem pisać bo coś bym pokręcić. Do Centrum Rehabilitacji Vigor trafiłem od neurologa, który stwierdził że zabiegi z NFZ za 9 miesięcy niewiele mi dadzą. Faktycznie nic nie zapłaciłem, chociaż wiem że koszty w całości pokrył Allianz czyli ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Masaże kręgosłupa są naprawdę na wysokim poziomie.
kajetan89
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:35

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: kajetan89 »

Potwierdzam poszkodowany nie płaci, bo proces leczenia refunduje ubezpieczyciel z oc sprawcy wypadku. U nich przechodziłem dwa cykle rehabilitacji. Jestem im wdzięczny bo mam pracę fizyczną i nie wiem jak bym wrócił do pracy po wypadku, gdyby m nie przeszedł zabiegów. Centrum REhabilitacji Vigor polecił mi z kolei ortopeda, ale i bez tego bym poszedł bo z ich usług korzystała już moja mama, która mmiała wypadek 6 miesięcy wcześniej.
milimoi
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:36

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: milimoi »

Tez jestem po wypadku i nie byłem sprawcą. CZy bede mógł skorzystać u nich z bezpłatnej rehabilitacji i jak to wygląda? Proszę o odpowiedź kogoś kto już korzystał z ich usług.
kryl4
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:32

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: kryl4 »

Korzystałem z ich usług więc mogę napisać parę słów. Zgadza się, jeżeli byłeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym to nie płacisz za zabiegi bo robi to ubezpieczyciel. U mnie było to Ergo Hestia. Zabiegi masz praktycznie wyznaczane z dnia na dzień więc nie musisz czekać. Gabinety są otwarte do 19 spokojnie będziesz mógł więc pójść na zabiegi nawet po pracy. Natomiast jeżeli chodzi o rehabilitantów to widać, że znając się na swojej pracy, co szczególnie doceniam jeżeli chodzi o moje zdrowie. Śmiało polecam.
milimoi
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 16:36

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: milimoi »

Dzięki za informację.
bekoa.koto
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2019, 09:13
Kontakt:

Re: Bezpłatna rehabilitacja

Post autor: bekoa.koto »

są opinie na ten temat, chodź sam tak raz trafiłem nie jest źle nie powiem chodz pożńiej trafiłem do lepszej kliniki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości