wypadek w czasie pobytu w szpitalu

agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: agnieszkapor »

Kilka miesięcy temu będac na badaniach w szpitalu, choruję na padaczkę, doznałam poważnego urazu. W wyniku błędu personelu dostawałam za małe dawki leków, skutkiem czego były silne napady. Podczas jednego z napadów upadłam na szklane naczynie szpitalne i poprzecinałam się bardzo głęboko, trzeba było szyć. Dodam, że jestem na rencie I gr inwalidzka, pracuje w zakładzie pracy chronionej. Nie opłacałam dodatkowego ubezpieczenia. Czy po takim czasie mam szanse na jakiekolwiek odszkodowanie chociażby ZUS, będąc na rencie?
pabblosso
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:10

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: pabblosso »

A masz jakies dowody na to, że personel podawał Ci nie te dawki leków co trzeba, kartę lekarską z wpisami lub coś innego?
Ogólnie jest to dosyć ciężka sprawa i pewnie znajdzie finał w sądzie, bo jakoś nie wyobrażam sobie, że bez żadnego problemu przyznają się do pomyłki.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: magdam »

Tak dokładnie, bez dowodów nie ma szans na cokolwiek.
Szanse na odszkodowanie masz, ale czy z ZUS-u to nie wiem, ale na pewno szpital powinien wypłacić Tobie oszkodowanie, ale do tego niezbędne są dowody, chociażby wspomniana karta pacjetnta.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: borowickaanna »

Przyznam się szczerze, że nie wiem czy nie ma jakiegoś przedawnienia, chociaz to chyba za wczesniej. Zawsze możesz postarać się o zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi, że Twój stan zdrowia nie pozwalał Ci na ubieganie się o odszkodowanie, skoro padaczka jest na tyle ostra.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: agnieszkapor »

No właśnie też się obawiam tego przedawnienia.
Wiem, że sprawa pewnie wyląduje w sądzie, ale chciałabym uniknąć kosztów, więc na razie ograniczam się i nie chce wynajmować prawnika.

Dowód mam, kserokopię mojej karty, jako pacjenta. Ale nie jest potwierdzona za zgodnosć.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: kropidla »

Jeżeli przysługuje Ci odszkodowanie z ZUSu, bo tego w sumie nie wiem, to na 100% przysługuje Ci odszkodowanie za to co się stało w szpitalu. Musisz pociągnąc ich do odpowiedzialności tak czy inaczej. Nie daj im się wywinąć, doznałas urazów ciała z ich powodu.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: hharper »

Ze służbą zdrowia nie ma żartów, to zamknięte środowisko, wszyscy wszystkim przyatkują nawet gdy racji nie ma. Lepiej juz teraz zacznij szukać dobrego prawnika, który zna się na rzeczy i nie jeden proces ze szpitalem wygrał. Taka moja dobra rada.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: agnieszkapor »

tak ja sobie zdaję z tego sprawe, że nie wygląda to dobrze, ale jeszcze na poczatku spróbuję z tymi dokumentami sama i złoże wniosek też sama. Zobaczymy jak będzie odpowiedź. Gdy będa chcieli się wymigać, wtedy na pewno zdecyduję się na dobrego prawnika.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: agnieszkapor »

Przespałam sie dzisiaj z tym i chyba zdecyduje się jednak na prawnika na tym etapie sprawy, dla mojego świetego spokoju.
Problem jest jeden. Ja mieszkam w Wieluniu, ale wtedy odbywałam leczenie we wrocławskim szpitalu. Czy jest szansa na znalezienie jakiejś dobrej kancelarii we Wrocławiu? Bo z Wielunia nikt mi nie będzie jeżdził tam i co chwilę załatwiał? Możecie podsunąć jakiegos dobrego prawnika.
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypadek w czasie pobytu w szpitalu

Post autor: malwinap »

Agnieszko głowa do góry. Ja też jestem w podobnej sytuacji jak Ty, też będę się sądzić o odszkodowanie z powodu błedu medycznego. Na forum Mirka poleciła mi Biuro Prawne Gobal z Wrocławia i do nich się zgłosiłam. Nie podam Ci kwoty, bo obowiązuje mnie tajemnica, a już na pewno nie na forum ogólnodostęnym, ale nie narzekam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości