Potrącenie i błędna diagnoza

borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: borowickaanna »

Na przejściu dla pieszych zostałam potrącona gdy przechodziłam na zielonym świetle.
Zostałam przewieziona do szpitala. Zrobiono mi szereg prześwietleń i przewieziono na oddział. Spędziłam tam 3 dni ponieważ lekarz na miejscu stwierdził uraz głowy (opuchlizna), zespół bólowy kręgosłupa i ogólne potłuczenia. Zostałam wypisana do domu. Byłam 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim.
W międzyczasie miałam konsultacje u innego ortopedy, ponieważ po 2 miesiącach ból nie minął. W końcu po tym czasie lekarz postanowił skierowac mnie na ponowne prześwietlenie, które (wg tegoż lekarza) wykazało złamanie dwóch kręgów L1 i L2. Lekarz w szpitalu nie wykrył tego złamania.

Chcę wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy. Prosze o odpowiedź do kogo mogę zgłosić się z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowanie. Które firmy bądź jakie organizacje mogą mi w tym pomóc i są UCZCIWE. Wystąpiłam z wnioskiem do PBUK(tj. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) o ustalenie w jakim towarzystwie ubezpieczony był sprawca. Policja nie wydała mi takiej informacji.

Na jakie ewentualnie mogę liczyć odszkodowanie? Nie jestem ubezpieczona od NW. Jedyne ubezpieczenie to składki odprowadzane do ZUS.

Czy jest sens skarżyć Szpital o niedopatrzenie i błąd w sztuce lekarskiej ze względu na to, że nie wykryto złamania od razu co spowodowało złe zrośnięcie się kręgów i ból?
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: kropidla »

Zrobiono Ci szereg prześwietlen i nie wykryto złamania dwóch kregów? Niewiarygodne!
Poza tym to, że policja nie podała Ci żadnych danych to zwykła spychologia!!! Należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Ale żeby je dostać, musisz mieć kopię notatki policyjnej z wypadku. Trzeba po nią wystapić do policji.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: syrenka »

Niepotrzebnie występowałaś do PBUK. Gdybyś wczesniej upomniała się o notatkę z policji nie byłoby problemu, wnotatce bowiem powinien znajdowac się i numer i nazwa ubezpieczyciela. A kwoty nikt Ci tu nie poda, jest to naliczane na podstawie stopnia urazu wg specjanych tabel.
hharper
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:06

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: hharper »

Tak potwierdzam, w notatce powinny być te dane. Sam pobierałem taki dokument z policji. A tak w ogóle to wydaje mi się, że oprócz tego odszkodowania z OC sprawcy, należy Ci się odszkodowanie ze względu na błędną diagnozę, czyli od szpitala.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: agnieszkapor »

Oczywiście, że nalezy Ci się odszkodowanie od szpitala, sama aktualnie się o nie ubiegam, ale z pomocą firmy. Świadczy o tym ilość przeswietleń, jakim zostałas poddana i po ilu zdiagnozowano złamanie. Skonsultuj to także z innym lekarzem. Jak najszybciej złóż wniosek o odszkodowanie z OC sprawcy.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: wiolonczela »

Tak odszkodowanie z OC sprawcy to podstawa, odszkodowanie od szpitala także. W przypadku tego drugiego niestety możesz sobie nie dać rady sama. Firm jest całe mnóstwo na rynku, wystarczy poszukac w internecie. Poczytaj opinie o takich biurach, na pewno będą pomocne.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: miroslawa »

To jakie nalezy Ci się odszkodowanie, a dokładnie w jakiej wysokości, niestety nie powie Ci tutaj nikt. To sa specjalne przelczniki.
A co do firmy, to jezeli wczesniej nie miałas okazji zlecać im jakijś sprawy to najlepiej popytaj wśród znajomych, może ktoś Ci poleci jakąś zaufaną firmę odzyskującą ubezpieczenia.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: borowickaanna »

Rozumiem, dzięki. Nie wiedziałam, że notatka ze zdarzenia będzie zawierać takie informacje. Jutro zgłosze się do nich po kopię lub odpis.
Niestety nie mam zdjęć z tych prześwietleń, wszystkie są w tecze z badaniami w szpitalu, przy mojej karcie. Nie mam zatem z czym iść do innego lekarza, aby to skonsultować.
Jest jakaś szansa na wyciągnięcie tych zdjęć z prześwietleń?
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: malwinap »

Wszelkie dokumenty lekarskie w tym zdjęcia z RTG sa mozliwe do wyciągnięcia, ale nie dla zwykłego człowieka, bez obrazy oczywiście. Po prostu ich trzeba podejśc sposobem, a to potrafią tylko prawnicy. Jak chcesz walczyć ze szpitalem to tylko przy pomocy prawników.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrącenie i błędna diagnoza

Post autor: syrenka »

Nie wiem czy wyciagnięcie zdjęć RTG, czyli dokumentacji medycznej ze szpitala jest do wykonania, nawet dla fachowców. To dowód w sprawie, ale szpitalny. W ogóle nie rozumiem, dlaczego nie dostałaś zdjęć po prześwietleniu, przeciez lekarz ma obowiązek Ci dać zdjęcie po zakończeniu badania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość