uraz kregosłupa

marokicki
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:48

uraz kregosłupa

Post autor: marokicki »

Pracuje jako kierowca w transporcie miedzynarodowym. Moj pracodawca posiada niesprawne naczepy, ktore musze sam wlasnymi plecami rozbierac na zaladunku, bo on nie ma ochoty ich naprawic lub wymienic. W tym miesiacu po wizycie u lekarza okazalo sie ze mam uszkodzony kregoslup dyski L4 i L5. Ze zdjecia rtg lekarz wywnioskowal ze uszkodzenie powstalo ok 4 lata temu, a na obecna chwile poglebilo sie do tego stopnia ze konieczny jest zabieg. Do tej pory nie uskarzalem sie na kregoslup bo mnie nie bolal, a jak juz to krotko i niezbyt dokuczliwie. Czy moj przypadek mozna uznac za wypadek przy pracy, czy tez moge zadac odszkodowania na drodze prawnej od pracodawcy za utrate zdrowia? Nadmienie ze rokowania lekarza po operacji sa takie ze nie bede mogl juz zawodowo prowadzic samochodu.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: uraz kregosłupa

Post autor: wiolka »

Obawialabym się na Twoim miejscu składać roszczenie do pracodawcy. Nie ze wzgledu na możliwość zwolnienia, ale z uwagi na brak istotnych dowodów. Jak piszesz miałeś uraz wcześniej, a teraz jego stan się odnowił i pogorszył. Poza tym pierwszą instancją jest ZUS. Czy behapowiec uznał wypadek jako wypadek przy pracy?
marokicki
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:48

Re: uraz kregosłupa

Post autor: marokicki »

Nie mam czego sie obawiac, ponieważ jestem w tej chwili na wypowiedzeniu. Swiadkow na warunki i sprzet, na jakim pracujemy mam, a stan mojego kregoslupa ma zwiazek z wykonywaną pracą na tym sprzecie. Nie mam naprawde nic do stracenia.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: uraz kregosłupa

Post autor: Flexus »

Złóż pismo do pracodawcy i tyle. Zobaczymy co zrobi. Ja chyba doradzałbym kombinowac coś z ZUSem i załatwiać to pod kątem chorby zawodowej i niemożliwości kontynuacji pracy w tym zawodzie, a zatem utrata dochodów. Spróbuj.
marokicki
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:48

Re: uraz kregosłupa

Post autor: marokicki »

Behapowiec nie uznal wypadku jako wypadku przy pracy, bo nie złozyłem wniosku jeszcze. Nie wiem czy mam to zrobić i jak to zrobić. Jakie sa szanse, że uznaja to za wypadek, jak to złożę. Nie chce sobie robic dodatkowej roboty z pisaniem, jezeli nie będzie z tego żadnego efektu.
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: uraz kregosłupa

Post autor: wiolonczela »

Nie dowiesz się czy uzna czy nie uzna, póki nie złożysz dokumentu roszczeniowego u pracodawcy. Taka jest procedura. lepiej złóż, bo póxniej może się okazać, że mógłbys dostać odszkodowanie, a nie złożyłeś wniosku. Zawsze trzeba próbowac, nawet jak się nie ma talentu pisarskiego.
malwinap
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: uraz kregosłupa

Post autor: malwinap »

Przede wszystk?m to złóż to pismo w pracy. Jezeli rokowania są takie jakie są to tym bardziej. Ogólnie to chyba będzie Ci sie nalezała renta i to nie tylko za utracone dochody i za niemożnosc wykonywania pracy, ta przyszłościowa także.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość