Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: wiatrak1983 »

Człowieka do sporządzenia ekspertyzy szukasz po prostu w książce telefonicznej lub po prostu pytasz na pobliskiej budowie, na której zwykle jest cała masa inżynierów budowlanych. Ale tak jak jż zostało wspomniane, czekaj na ruch PZU. Może kwota jaką zaproponują będzie aż nadto satysfakcjonująca.
wiatrak
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: cruella »

Dokładnie, nic na razie nie rób póki się PZU nie wypowie w tej sprawie. Jezeli budynek w chwili obecnej zagraża zdrowiu i życiu to powinni się wczesniej określić. Inspektorat nadzoru także w tym przypadku będzie szybki. Kilka dni Cie nie zbawi, a być może zaoszczędzisz trochę pieniędzy na zbędne wyceny.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: prymuss »

Dzisiaj znowu przyszedł człowiek z PZU, nie wiem po co, stwierdził, że potrzebuje jeszcze parę zdjęć do dokumentacji i że już praktycznie orzeczenie czy jak to nazwał, decyzja chyba, nieważne jest już gotowa. Więc niedlugo pewnie dostanę. Ciekawe czego moge się spodziewać.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: prymuss »

Na razie kicha, jeżeli chodzi o PZU. Przyszło jedynie pismo, w zasadzie postanowienie z Inspektoratu Budowlanego, nakazujące zabezpieczenie budynku tak, aby nie stwarzał zagrożenia zdrowia i zycia ludzkiego, oraz nakaz sporządzenia ekspertyzy technicznej przedstawiającej stan faktyczny budynku.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: pradzek »

No to przynajmniej się coś ruszyło. A Inspektorat nie nakazał wysiedlenia? Zwykle jest to standardowa procedura w takich sytuacjach, gdykonstrukcja domu zostaje naruszona. No ale nie będę podważał ich kompetencji. Chyba wiedza co robia. A PZU... ech jak zwykle terminowi :?
Pozdrawiam,
Piotr
wiolonczela
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2011, 08:52
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: wiolonczela »

No to teraz nie pozostaje nic innego jak szukanie jakiegos eksperta. Jak znajdziesz dobrego to może nie skosi z Ciebie kasy, choć ekspertyza i tak jest zawsze kosztowna. Ale może zawrze także swoją wycenę za drobną dopłatą. Co do wysiedlenia to nie wiem czy to aby obowiązek.
sstokrotka77
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:41

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: sstokrotka77 »

Wysiedlenie następuje w sytuacji, gdy budynek w większej czesci procentowej został zniszczony, a reszta może uledz pogorszeniu. A jak uszkodzona jest tylko część to dobrze. Gmina nie zapewnia lokali socjalnych, bo i tak ma ich zawsze za mało. Trzeba się tułać po znajomych lub rodzinie.
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: borowickaanna »

Inspektorat szybszy niż PZU, niewiarygodne. No ale co się dziwić, skoro czeka ich wypłata pieniędzy z kasy. Ciekawa jestem na ile wyceni szkodę rzeczoznawca z PZU i czy faktycznie będzie to kwota adekwatna do poniesionej szkody. Jak nie to tylko sąd i przepychanka, kto miał rację.
prymuss
Posty: 43
Rejestracja: 27 kwie 2011, 13:12
Lokalizacja: Wilczyce

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: prymuss »

Na razie cisza w dalszym ciagu jeśli chodzi o PZU. Znalazłem inzyniera, który sporządzi mi ekspertyze budowlaną wraz z przyblizonym kosztem naprawy. Nie ukrywam, ale nie myślałem, że będzie mnie to kosztowac aż tyle. Zobaczymy ile dostane z PZU.
Nikt tak nie może zaleźć za skórę, jak URZĘDNIK!
borowickaanna
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:19

Re: Uszkodzony dom a pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Post autor: borowickaanna »

No i jak stoisz? Odezwali się juz z PZU czy dalej trzymają Cię w napięciu? Swoją drogą to nie obowiązuja ich żadne terminy? A może nie masz kasy, żeby nawet prowizorycznie zabezpieczyć to tak, aby nie zagrażało. Normalnie skandal, szkoda gadać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości