wypadek w pracy i co dalej?

Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: Piotr »

Ostatnio miałem wypadek podczas pracy. Nie zadziałało zabezpieczenie, jakim jest osłona tarczy piły. Przez to moje przedramię w okolicy nadgarstka, niefortunnie dotknęło hamującej piły co spowodowało głębokie rozcięcie. Miałem założone 4 szwy i pozostała mi ogromna blizna oraz nie mam czucia na około 6 cm kwadratowych mojej skory. Kieruję do Państwa takie pytanie czy nalezy mi się odszkodowanie? Jesli tak to co mi jest potrzebne i gdzie się mam kierowac? dodatkowo jestem ubezpieczony w PZU, czy tam też nalezy mi się odszkodowanie? Leczenie zakończyłem 31 maja. Od 2 dni juz pracuję, dostarczyłem zaswiadczenie że jestem zdolny do pracy, chciałem pobrac jakis druk chyba N9 ktory kazał mi lekarz wziąć zeby mogł wypełnic, lecz Pani w kadrach powiedziała mi że nie wie o co chodzi. Od Pani z bhp dostałem jedynie protokół powypadkowy ktory sporządziła i ktory został podpisany przeze mnie i przez dyrektora zakładu. Czy to własnie z tym mam iść do lekarza zeby na podstawie tego sporządził ten druk N9 ? Posiadam ksero z przebiegiem leczenia oraz kartę informacyjną. Proszę o pomoc , gdyż nie miałem z tym nigdy styczności i nie wiem od czego zacząc i gdzie z tym wszystkim iść.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: syrenka »

Oczywiście, że należy Ci się odszkodowanie, od pracodawcy i z PZU. Jest to ewidentny wypadek przy pracy. Rozumiem, że ten protokół, który dostałeś od Pani BHP został spisany z korzyścią dla Ciebie. Druku nie dostaniesz z pracy, bierzesz go z ZUSu, ale o tym kadrowa powinna wiedzieć.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: Piotr »

Tak, protokół został spisany pozytywnie, tzn. komisja uznała wpadek. Kadrowa... ech szkoda gadać, w kazdym razie nie poinformowała mnie o tym druku co, jak i gdzie. Czyli musze się przejechać do ZUSu i odstać w kolejce jak zwykle.
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: drombocz »

Ten druk możesz pobrać ze strony internetowej ZUSu i wydrukować, jest tak samo honorowany jak ten wzięty osobiście. Jak pobierzesz to musisz wrócić do lekarza i on ma Ci to wypełnić. To dokument, który jest niezbędny do uzyskania odszkodowania.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: miroslawa »

Druk N9 wraz z protokołem, jeżeli zawiera stwierdzenie o uznaniu za wypadek przy pracy jest częścia do wniosku o jednorazowe odszkodowanie, ktory składasz u pracodawcy . Wniosek taki jest krótki, jednostronny, napisz że wnosisz o przesłanie dokumentacji do własciwego ZUS celem ustalenia uszczerbku na zdrowiu, w wyniku wypadku przy pracy.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: miroslawa »

No i zapomniałam, druk N9 jest ważny tylko 30 dni od wypełnienia przez lekarza. Dlatego w tym czasie BHPowiec z zakładu powinien skompletowac dokumentację z pomocą kadr i odesłać Twój wniosek do ZUSu. Tam wyznaczą datę komisji.
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: drombocz »

No więc nie pozostaje Ci nic innego jak złożyć to u pracodawcy, wniosek napisany przez Ciebie i N9 + oczywiście kopia protokołu, chyba że masz kilka kopii albo pracodawca ma kilka.
Ale nie zapominaj o swoim ubezpieczeniu, zapoznaj się z umową, która podpisałeś i złóż podobny wniosek.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: Piotr »

Bardzo dziękuje za precyzyjne informacje. Ściągnąłem już ten druk i dzisiaj jestem umowiony ponownie do lekarza. Jeśli mi się uda to dzisiaj jeszcze sprobuje podjechac do zakładu pracy. Zobaczymy co na to kadrowa powie, skoro nie chciała mi udzielic zadnych info.
Piotr
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2011, 16:11

Re: wypadek w pracy i co dalej?

Post autor: Piotr »

Bylem w zakładzie pracy. Złożyłem ręcznie napisany wniosek o odszkodowanie, wniosek o przesłanie dokumentów do zakładu ubezpieczeń, do tego dołaczyłem druk N9, kótry lekarz mi wypełnij i kopie protokołu, która dostałem od tej Pani od BHP. teraz pozostaje mi już tylko czekanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości