złamanie

barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

złamanie

Post autor: barutkoo »

Początkiem lutego na stoku złamałem dwie kości w przedramieniu. Lekarze podczas operacji wsadzili do ręki dwie blachy i 13 śrub. Następne wizyty kontrolne oraz zdjęcia nie wykazały nic, wszystko było ok. Podjąłem się prywatnie rehabilitacji z decyzji lekarza. Po rehabilitacji, podczas wizyty kontrolnej i zdjęciu wykryto wykrzywioną blachę, Znowu operacja, wyjmowanie skrzywionej blachy i włożenie nowej, jak to lekarz ujął 'lepszej'. Czy w tym wypadku jest mowa o jakimkolwiek błędzie lekarskim? Czy decyzja o rehabilitacji nie była za wczesna? Czy mogę się ubiegać o odszkdowanie? Dodam, iż nie nadwyrężałem ręki i nie jest to spowodowane z mojej winy.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: złamanie

Post autor: syrenka »

Trudno powiedziec. W zasadzie można by to uznać za błąd lekarski, ale też niekoniecznie. Na pewno coś tu nie gra jeżeli chodzi o tą skrzywioną blachę. Prawdopodobnie ta wczesna rehabilitacja i zbyt mocne ćwiczenia. Musiałbyś skonsultwać to z lekarzem specjalistą i to raczej nie jednym.
pabblosso
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:10

Re: złamanie

Post autor: pabblosso »

Mogła to być wada samego materiału, błąd lekarzy, że nie sprawdzili, wynik złej rehabilitacji lub przedwczesna decyzja lekarza o rehabilitacji lub tez jeszcze inna przyczyna. Bez dokładnego prześwietlenia dokumentacji medycznej nie można nic stwierdzić jednoznacznie.
agnieszkapor
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Wieluń

Re: złamanie

Post autor: agnieszkapor »

Błędy lekarskie są bardzo trudne do udowodnienia. Równie dobrze, któryś z lekarzy może oświadczyc, że jedyną winę za skrzywienie blachy ponosisz Ty. Więc zastanów się czy aby jest sens coś im udawadniać. Tak samo, że blacha była wadliwa lub gorszej jakości.
syrenka
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: złamanie

Post autor: syrenka »

Tak prawdę mówiąc, to udowodnienie błędu jest jedną najtrudniejszych spraw. Jeżeli faktycznie wiesz i czujesz, że tak jest to wydaje mi sie, że bez prawnika się nie obędzie. Sam możesz sobie nie poradzić. Lekarze to zgrana grupa i cięzko ich zagiąć.
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: złamanie

Post autor: barutkoo »

Czyli moge sobie właściwie gdybać. Wiem na pewno, że ja nie zrobiłem nic, aby te blachę skrzywić, mogła być jakaś wadliwa lub gorszej jakości.
Nie za bardzo mam fundusze, aby konsltować to ze specjalistą, tak samo jest w przypadku prawnika.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: złamanie

Post autor: miroslawa »

Niestety z zerowym funduszem nie zaczniesz tej sprawy. Może udaj się o poradę do prawnika, niech Ci coś podpowie. Cięzko po prostu stwierdzić kto jest winny całej tej sytuacji. jak już kilka osób pisało, ciężko Ci będzie ugryźć te sprawe, ale nie poddawaj się.
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: złamanie

Post autor: barutkoo »

Wstyd się przyznac, ale zapożyczyłem się u przyjaciela, aby mieć pieniądze na konsultacje prawnicze. Sprawa wg prawnika nie wygląda dobrze. Sprawa cięzka do udowodnienia, ale są duże szanse. Podał nawet kilka racjonalnych powodów i winy lekarskiej. Teraz musze się zapożyczyc już na dobre, bo zdecydowałem się na usługi firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań. Będziemy próbowac wywalczyć ta kasę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odszkodowania za błędy medyczne - lekarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości