rehabilitacja - jak długo?

alicee77
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:28

rehabilitacja - jak długo?

Post autor: alicee77 »

Pod koniec 2009r. złamałam prawą nogę. Przez kilka tygodni leżałam w szpitalu. Po tym czasie zoperowano mnie. W nodze mam trzy gwoździe, które przy zmianie pogody lub przy nadmiernym wysiłku dają o sobie znać. Przez rok nie pracowałam, leżałam w domu. Chciałabym już usunąć je, ale nie wiem jak długo będzie trwała moja rehabilitacja po ich wyjęciu? Czy ktoś się może orientuje?
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: rehabilitacja - jak długo?

Post autor: miroslawa »

Ale chyba nie masz co wzorować się na innych podobnych przypadkach, ponieważ to lekarz indywidualnie ustala jak długo i ile potrzebna Ci będzie rehabilitacja. Na pewno nie kilka dni, a tygodni. Poza tym nie zawsze tak krótki okres przynosi pożądane efekty.
barutkoo
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:04

Re: rehabilitacja - jak długo?

Post autor: barutkoo »

Wszystko zależy od tego ile masz tych gwoździ i w którym miejscu. Moja siostra kiedyś złamała tak niefortunnie noge. Miała, o ile dobrze pamiętam, jednego gwoździa i dwie śruby. Rehabilitacja trwała kilka tygodni. Cierpliwości, powinno byc z czasem troche lepiej.
kropidla
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:06

Re: rehabilitacja - jak długo?

Post autor: kropidla »

O czas rehabilitacji powinnaś pytać lekarza, a nie na forum. Tutaj nie zauwazyłam, aby udzielał się jakiś fizjoterapeuta. Kazdy przypadek urazu jest oceniany indywidualnie, więc ktoś może mieć podobny uraz i tę samą ilość gwoździ, a jego rehabilitacja będzie krótsza powiedzmy.
kanberk
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:40

Re: rehabilitacja - jak długo?

Post autor: kanberk »

Chciałabys usunąć? Ale to przeciez nie Ty decydujesz kiedy trzeba je usunąc i czy już można tak w ogóle. Idź do lekarza i powiedz o swoich obawach, a on z pewnością udzieli Ci wyczerpującej informacji. No chyba że na forum znajdzie się specjalista w tej dziedzinie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości