Obecny czas: 19 Sty 2018, 03:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 2 [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uszkodzony samochód po wichurze
PostWysłany: 02 Cze 2011, 15:39 

W związku z wczorajszą wichurą poważnie uszkodzony został mój samochód przez spadające dachówki i deski z budynku w którym mieszkam. Samochód stał po prostu pod domem, nie posiadam garażu, posiadam pakiet AC. Czy mogę egzekwować i jak powinnam egzekwować odszkodowanie od administratora/właściciela budynku??NA domiar złego w dachu znajduje się ogramona dziura przez strych oglądamy niebo a administracja nic nie robi z tym... deszcz pada, komin naruszony, po prostu katastrofa. Bardzo proszę o poradę.

Reklama

Temat postu: Re: Uszkodzony samochód po wichurze
PostWysłany: 02 Cze 2011, 16:18 

Na wstępie to chyba powinnaś zawiadomić administrację o zaistniałej sytuacji albo po prostu napisz pismo, w którym żądasz odszkodowania. Masz wykupione AC, ale za nim zaczniesz je ruszać w ogóle to przeczytaj umowę w rozdziale wypadków z winy warunków atmosferycznych.

PostWysłany: 02 Cze 2011, 18:44 

Ale to chyba nie jest z winy warunków atmosferycznych. Wg mnie całkowitą wine ponosi administracja czy też właściciel. To że dachówki spadły nie jest wina wiatru, ponieważ były one nienalezycie zamocowane. A to już jest wina zarządcy własnie.

PostWysłany: 02 Cze 2011, 18:57 

Miejscowość: Warszawa
Najlepiej wystapić o odszkodowanie do włąsciciela budynku i do własnego upezpieczyciela. Twoje TU może odmówić wypłaty odszkodowania, a to będzie wynikało z umowy i jej warunków.
Co do dziury to skoro oni nie zamierzają z tym nic robić to można złożyć donos do nadzoru budowlanego.

PostWysłany: 02 Cze 2011, 20:54 

Miejscowość: Piaseczno
Tak dobre wyjście jeśli chodzi o dziurę, nadzór powinien nakazać im zabezpieczenie w taki sposób, aby woda nie przedostawała się do wewnatrz budynku i nie powodowała kolejnych zniszczeń, zgnilizny, itp. Ja też bym tak zrobiła. Jezeli chodzi o samochód... odszkodowanie z dwóch źródeł jak się da.

PostWysłany: 02 Cze 2011, 21:18 

Miejscowość: Wrocław
Wina za szkodę w aucie leży tylko i wyłącznie po stronie właściciela budynku. Powinien być on jeszcze ukarany za nieodpiwedni stan techniczny budynku. Ale jak wiadomo oczywiście będą się chcieli oczyścić z zarzutów, więc musisz na nich znaleźc dbre argumenty.

PostWysłany: 03 Cze 2011, 16:25 

Aha dziękuję za wskazówki. W sumie to nie pomyślałam o nadzorze budowlanym. Dzwoniłam dzisiaj do urzędu gminy, ale jakoś pani była mało rozgarnięta. Nic mi nie potrafiła doradzić. Nie wiem po co w ogóle tam siedzi. W umowie o AC nic specjalnego nie wyczytałam.

PostWysłany: 03 Cze 2011, 19:42 

Miejscowość: Wrocław
Na dziurę w dachu to tylko nadzór, dadzą nakaz zabezpieczenia i po krzyku.
Co do samochodu to w dalszym ciągu masz dwie możlwiości. Ale prorytetem jest odszkodowanie od właściciela, to on jest odpowiedzialny za całą zaistniałą sytuację.

PostWysłany: 04 Cze 2011, 13:01 

No to zawiadomie nadzór w poniedziałek. Mam nadzieję, że coś wskórają w sprawie tego dachu.
A co dokładnie mam wpisać w tym piśmie do własciciela? Nie mam kompletnie żadnego pomysłu? To samo z wniosek o ubezpieczenie z AC. Pomocy!

PostWysłany: 07 Cze 2011, 21:23 

Wczoraj zawiadomiłam nadzór. Musiałam wysyłać im pismo faxem, bo na zgłoszenie telefoniczne nie przyjeżdzają. Potrzebny im dokument. Do końca tygodnia mają się zjawić. Do właściciela budynku przygotowałam sobie pismo, jutro zamiezram je wysłać z potwierdzeniem odbioru.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość