Odszkodowanie po pobiciu

Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: Flexus »

Witam. Chciałabym uzyskać informację, czy po pobiciu, na skutek którego doznałem trzech złamań, nosa, ręki oraz kości piszczelowej, w sytuacji gdy znam sprawcę pobicia, należy mi się odszkodowanie i jak wygląda cała procedura, jakie muszę posiadać dokumenty, aby to odszkodowanie uzyskać. Proszę o radę. Dziękuję.
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: cruella »

A pobicie kiedy miało miejsce? Zgłosiłeś to na policję? Jeżeli nie to czym prędzej. Najważniejsze w zaistniałej sytuacji jest zgłoszenie na policji. Później również w te pędy i do lekarza. Lekarz zrobi obdukcję. Z tego co się orientuję to na policji dają druk odnośnie odszkodowania.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: wiolka »

Tak policja i lekarz to priorytet. Może też ewentualni świadkowie, jak byli. Ale sprawa w sądzie odnośnie pobicia nie ma nic wspólnego z odszkodowaniem z tego co się orientuję w prawie karnym. No i chyba żeby wnieść sprawę o odszkodowanie na skutek pobicia to chyba jest potrzebny wyrok. Ale to już niech ktoś inny się wypowie.
wiatrak1983
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:18
Lokalizacja: Opole

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: wiatrak1983 »

Tak sprawca musi zostać skazany, a przynajmniej jego wina musi być udowodniona. Inaczej nie ma możliwości uzyskania odszkodowania. A przynajmniej tak mi się wydaje na tzw. chłopski rozum. Poza tym to orzeczenie lekarskie jest kluczowym dokumentem w sprawie, więc jeżeli jeszcze nie masz tego papierka to...
wiatrak
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: Flexus »

Pobicie miało miejsce 3 dni temu. Oczywiście byłem na policji i zgłosiłem, że zostałem pobity. Wszczęto postępowanie. U lekarza także byłem. Nie dostałem niestety żadnego dokumentu odnośnie odszkodowania, więc dalej nie wiem jak się za to zabrać.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: magdam »

No właśnie ja tez nie mam żadnego wniosku o odszkodowanie z policji. Czy ktoś wie, co zrobić jak się tego wniosku nie ma? Jak w ogóle się za to zabrać. Wolałabym sama się tym zająć, bez wynajmowania firm i prawników.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: wiolka »

Hmm a nie lepiej po prostu zadzwonić na infolinię do obojetnie jakiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego i zapytać? No chyba że wiesz, gdzie ubezpieczony jest sprawca i tam zadzwoń. Na forum nie ma eksperta, więc każdy gdyba, bo nikt nie wie na 100%.
cruella
Posty: 26
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: cruella »

Wydawało mi się, że na policji dają takie druki. Może coś mi się pomyliło, skoro nie dostałeś, a jak czytam to nie tylko Ty. Wniosek pewnie znajdziesz we wspomnianym już TU. Najlepiej zadzwonić i zapytać, zawsze znajdzie się ktoś życzliwy i pomoże.
miroslawa
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwie 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: miroslawa »

Wniosek o odszkodowanie można znaleźć w kazdej firmie ubezpieczeniowej. Poza tym internet to kopalnia, można tu znaleźć wszelkiego rodzaju druki i formularze. Doradzam zdecydowanie się na wynajecie firmy, skoro już na samym poczatku nie wiesz co i jak.
Flexus
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:03

Re: Odszkodowanie po pobiciu

Post autor: Flexus »

Dzieki za rady. Zdecydowałem się jednak na wynajęcie firmy, która mi pomoże. Mój stan zdrowia nie pozwala na to, abym chodził od rzwi do dzrwi i użerał się z ludźmi, którzy zapewne będa mi robić łaskę, abym to odszkodowanie dostał. Dzieki jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości