skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

Otóż na dzień dzisiejszy sytuacja ma się tak, że Axa odmówiło mi wypłaty odszkodowania. W uzasadnieniu podali, że moja szkoda, czyli skręcenie nie znajduje się w ich tabeli urazów, wobec tego nie mają podstawy do wypłaty odszkodowania z NNW.
pabblosso
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:10

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: pabblosso »

A podali podstawę prawną braku wypłaty odszkodowania? A ta tabela to była w umowie, która z nimi podpisywałeś? Skąd masz wiedzieć, co jest w tej umowie, a co nie?
A swoją drogą to najlepiej brać kasę, a później wskazywać, że ubezpieczenie nie obejmuje takiego urazu.
pradzek
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:09

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: pradzek »

No to chyba jakaś paranoja, płacisz składki a później guzik z tego masz. To co znajduje się w takim razie w tej jakże ważnej tabeli? Złamanie tylko? No co za ludzie. Z tego wychodzi, że takich ubezpieczycieli to trzeba omijać szerokim łukiem.
Pozdrawiam,
Piotr
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

Tak podali, jest wszystko podane, począwszy od podstawy po dosyć długie uzasadnienie. Może, a właściwie jest to moja wina, bo nie doczytałem umowy, ale czy człowiek przewiduje co, gdzie i kiedy sobie uszkodzi? Podpisując umowę, na pewno nie!
drombocz
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2011, 14:11

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: drombocz »

A jak w takim razie ma się odszkodowanie z OC sprawcy? Allianz się odezwał, czy dalej milczą?
Czy ubezpieczalnie nie mają jakichś terminów, no chyba ich coś obowiązuje, czy nie?

A jakie urazy kręgosłupa mają w tabeli? Może się coś uda przypasować i odwołać?
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

Z Allianzu jeszcze nic nie przysłali. Nie wiem czy obowiązuje ich jakis termin czy nie, pewnie niedlugo przyjdzie.
Co do urazów, to sa ściśle określone nazwą i opisane dokładniem więc raczej nie ma możliwości przypięcia skręcenia do innych urazów z tabeli.
magdam
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2011, 10:07

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: magdam »

W firmach ubezpieczeniowych nie siedzą jakieś niedouczone panie czy panowie. Jak stwierdzili, że uraz nie mieści się w opisanych urazach w ich tabeli to tak jest. Nie sądzę, aby były szanse w ogole na wciśnięcie im bajki, że uraz pokrywa się z tym z tabeli.
adamzelw
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:32

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: adamzelw »

U mnie na razie bez odzewu... szkoda gadać, na co oni czekają, nie wiem!
Przez chwilę miałem ochote się odwołać jeżeli chodzi o Axę, ale nie znalazłem wyjatkowo dobrych argumentów, a bez sensu jest pisac aby tylko coś napisać i liczyć, że uwzględnią.
wiolka
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2011, 08:52

Re: skręcony kręgosłup i odszkodowanie, gdzie, jak?

Post autor: wiolka »

Zadzwoń i się przypomnij. Ileż w końcu można czekać, w końcu te pieniądze Ci się należą i są Ci potrzebne. Ich też obowiązują jakieś terminy. Wysłałeś ten wniosek poleconym ze zwrotką? Jeśli tak to od daty wpływu naliczaj dni. Wspomnij także ile już czekasz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości