zwolnienie

franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

zwolnienie

Post autor: franczeska »

W sytuacji gdy pracownik był na zwolnieniu chorobowym z powodu wypadku przy pracy do dnia 17.06 w dniu 20.06 przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie. Czy dział kadr ma pawo wymagać od pracownika bhp potwierdzenia czy to jest kontynuacja zwolnienia z powodu wypadku przy pracy?
gabinet
Dr n. med. D.Kraśnicki
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 18:14

Re: zwolnienie

Post autor: gabinet »

Na zwolnieniu jest kod A oznaczający kontynuację z powodu tej samej choroby.

Jeżeli są uzasadnione wątpliwości /np brak tego kodu A/, to można poprosić o zaświadczenie od lekarza .
franczeska
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23

Re: zwolnienie

Post autor: franczeska »

No właśnie brak jest tego kodu A. Nie rozumiem tylko, dlaczego kadry wieszają na mnie psy, przecież to nie ja przynisłam to zwolnienie tylko pracownik.
Dziękuję za odpowiedź. Poproszę zatem pracownika o przyniesienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego kontynuacje leczenia.
johson
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2015, 13:50

Re: zwolnienie

Post autor: johson »

W sytuacji gdy pracownik był na zwolnieniu chorobowym z powodu wypadku przy pracy do dnia 17.06 w dniu 20.06 przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie. Czy dział kadr ma pawo wymagać od pracownika bhp potwierdzenia czy to jest kontynuacja zwolnienia z powodu wypadku przy pracy?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość